| SG1995 a întrebat:

Dacă s-ar face un referendum similar cu cel al Brexit-ului ați vota pro sau contra ieșiri României din Uniunea Europană? Argumentați de ce pro, sau de ce contra.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Romania fara UE ar fi o mare gluma

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Romania va fi ultima care ar iesi din ue, sa fim seriosi fara ue vine apocalipsa

| T0T a răspuns:

Nu am mai face față din punct de vedere economic în momentul ăsta dacă am ieși din UE. Suntem dependenți de ei, ce să mai, deci contra.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Evident contra iesirii din UE. Daca ati vrea sa vedeti cum ar arata Romania fara UE ganditi-va cum arata doar cu 15-20 de ani in urma. Cu fix 20 de ani in urma salariul minim era sub 50$ (acum circa 250$ si asta cu un dolar scump) iar 100$ era un salariu mediu. Perspectiva aderarii la UE a adus libera circulatie in Europa, programele de preaderare (PHARE) si o multime de investitori care poate nu ar fi venit in caz contrar.

Răspuns utilizator avertizat
| ChristianMihai11 a răspuns:

Nu cred ca vom iesi vreodata din UE. Fara UE, fara fonduri. Fara fonduri=saracie, saracie=anarhie, anarhie=razboi civil...continuarea...cred ca o ti-o poti inchipui si singur.