| laurentiu a întrebat:

Daca Dan Diaconescu candideaza pentru preşedinţia Romaniei, le-ati vota?

argumentati!

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

L-as vota.Nu as avea nimic de pierdut, ceilalti fiind de mult timp expirati si vazuti ca ''hoti'', mincinosi etc. Este mai tanar si mai cunoscut si mai iubit poate de lume.Cred ca l-as vota pe el altul stingandu-mi orice speranta.Am dat sanse la prea multi din cei asa zisi mari in politica deci merita sa incercam.

38 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

E o gluma, nu!?

| cornel a răspuns:

Eu unu nu.nu vreau sa mai comentez si altceva.

| Mary Marry a răspuns:

Da! De ce?
Deuarece are intentii foarte bune.Plus ca ajuta oamenii.adica hai sa fim seriosii, ai vreo problema si vrei sa o spui pe post doar la Diaconescu o sa te primeasca si pe degeaba.
Stiu asta ca tata e bun prieten cu Dan. Tata il cunoaste de cand era director la ziarul Oglinda iar de atunci sunt buni prieteni. Tata avand o ferma ii duce porc de craziun, miel si oua de paste iar el le primeste cu mare drag.Am fost si la el acasa si sa stiti ca nu e mare lucru. E o casa normala, iar el e un om super de traba dar este mai timid de fel.Imi aduc aminte ca o data cand aveam vreo 4 ani am fost la dentist iar de atunci am o frica imensa fata de dentisi deuarece doctora m-a tras de par, etc. Iar cum eram aproate de Maghieru am trecut pana la el si la Doamna Popa(secretara lui)in vizita.Atunci era pentru prima oara cand il vad si eram extrem de trista din cauza dentistei.Si el imediat cum m-a vazut a venit la mine si m-a intrebat ce s-a intamplat, de ce sunt suparata? Si cand i-am spus de dentist el a zis ca daca mai ma supara un dentist sa il sun pe el ca ii bate pe toti laughing si imediat m-a intrebat daca imi e foame si a comandat pizza pentru mine si a adus si prajituri numai ca eu si parintii mei sa ne simtim bine.asta la ora 20:00 seara.Deci e super de treaba. Iar el nu ii sufera pe politicienii din tara.Pe niciunu.Stiu sigur.
Iar cineva a zis de Vadim.Deasemenea tata este bun prieten si cu Vadim. S-au cunoscut prin fratele lui Vadim si de atunci tin legatura.Sa stiti ca Vadim este un om foarte de treba si foarte inteligent. A terminat facultatea de drept parca in Franta sau o tara de prin Europa, ori Franta ori Germania. Iar el face pe nebunu' deuarece nu se poate abtine la auzirea atator nedreptati ce se intampla in aceasta tara blestemata de soarta.
Deci nu va mai luati de oameni care vor sa ajute tara asta cu ceva si mai ales fara sa ii cunoasteti.
Si daca vreti sa va zic acum si de Basescu.Mai bine numai.
Nu e prieten tata cu el dar l-am cunocut fata in fata si este un betiv cum nu s-a mai vazut.

Deci trecand peste toate da l-as vota pe Dan Diaconescu!

| Mary Marry a răspuns:

Nu, nu am dar daca as avea cu siguranta l-as vota!
Eu am zis asta pentru ca il cunosc si stiu cine e si cum gandeste.
Dar nu pot, am 12 ani. Dar daca as fii majora sigur l-as vota!

| Klara a răspuns:

Tulai doamne :O
Nici moarta, ca mai bine votam cu Nati Meir si cu Adi Minune decat cu Diaconescu!
Ce are de gand? Sa OTV-izeze Romania deja OTV-izata? S-o numeasca consiliera pe Roxy Manelista si prim-ministru pe Marian Valorosu'?
Sa converteasca populatia la religia pocaita, si toti sa urmareasca emisiunea Pastorul cel Bun?
Sa ruleze chiar si pe TVR-uri show-ul Dan Diaconescu direct?
Elodia sa fie decorata post-mortem, ca fiind persoana care l-a scos oarecum pe Diaconescu din anonimat?
Dan Diaconescu se gandeste sa prosteasca poporul roman, care si-asa n-a fost nciiodata prea destept.
straight face
Nu l-as vota, nici moarta.

Banuiesc ca a glumit si el cand a zis ca vrea sa fie presedinte straight face

| Klara a răspuns:

Care esti ba, OTV-istule, care mi-ai dat stupid?

| Klara a răspuns:

Someone really has to hate me sad

| -=AleCS=- a răspuns:

Glumesti?
deci pe bune... omul asta e doar o iluzie, stie doar sa dea din gura in garsoniera aia a lui cu cazuri care numai la el exista si tot felul de intamplari de care nu se aude nici unde altundeva
Dan Diaconescu NU O SA FIE NICIODATA PRESEDINTELE ROMANIEI!
si daca doamne fereste inseamna ca tara asta e mai tampita decat am crezut eu

| oanna_7222 a răspuns:

Doamne Fereste laughing

| ceco a răspuns:

Nu. Dan Diaconescu e mai al drecu ca basescu.plus ca e mana-n mana cu basescu ia ganditiva in campania electorala unde s-a dus basescu? La diaconecu si la b1 nici la tvr nu a fost dar la diaconescu a fost.acu baga vrajeala ca l-a arestat basescu?laughing sa fim seriosi... ori el ori basescu mi-e tot aia si vreti sa va spun si care a fost faza cu arestarea? ia aduceti-va aminte de gigi becali nu a fost aceeasi manevra ca la diaconescu i-am si vazut pe aia saracii platiti cu 10-20 lei sa tina poze in mana cu FREE D. D rolling on the floor ca sa va mai dau un argument va intreb atat cat a castigat becali in plus la alegerile organizate dupa arestarea lui a castigat peste 50% din voturile lui obisnuite

| sinblade27 a răspuns:

Nu si argumentul e simplu ce crezi e diferit de altii care ajung la putere?

| Ionutzsa a răspuns:

Nu! laughing
Tu l-ai vota pe Gigi Becali?
pentru ca tot aia e laughing

| laurentiu explică:

Vad ca aveti numai 13-15 ani astia care au comentat, vedeti-va de copilariile voastre, mintea voastra este echivalent cu 0. 01
daca era o intrebare de gen: sunt fan metin! voi sunteti? cred ca va puneam in extaz, imi cereati id, si adresa laughing

| traficanta a răspuns:

Da l-as vota pentru ca are tupeu! smug

| myhay144 a răspuns:

Nici eu nu las vota ...numai gura e de el si minte mult se vede dupa el dar sti cine lar vota? toti pensionari si oameni mai invarsta!

| Cromasston a răspuns:

rolling on the floor...nu am drept de vot, dar sigur nu l-aas vota...pana nu apare cineva pe care merita sa-l votez(cred ca niciodata), nici sa nu aud de vot(nu vreau sa zic mai tarziu ca mi-am facut-o cu mana mea)!

| lollopop a răspuns:

Doamne fereste!
In nici un caz. Dupa ce ca are o porcarie de emisiune, sa-l mai votez sa faca ce?
NU l-as vota.

| unione a răspuns:

Nu l-as vota. De ce? Probabil ca are intentii bune, dar este zero din punctul de vedere al stiintelor politice. Nu te poti trezi peste noapte sa iti doresti sa devii presedinte fara pic de cultura in politica, fara studii de profil, fara un trecut in politica. pentru ca tara s-ar duce in jos mult mai mult decat se duce acum
Tot serpii astia batrani vor iesi in fata mereu

| max_3105 a răspuns:

Pai a prostit o tara intreaga cu elodia
o campanie electorala e floare la ureche pentru el

| Ciuƒix a răspuns:

Nu nu l.as vota l.as trimite sa.si termine liceul [da` nu la fara frecventa cum il au majoritatea oamenilor "culti" ce ne impunie capul cu prostii la t. v. dar nu stiu sa scrie sau sa citeasca.

Răspuns utilizator avertizat
| emma_8868 a răspuns:

Nu l-as vota, mi se par atat de absurde cele 20 de puncte ale sale, pe care nu inteleg de unde va avea bani ca sa le realizese daca va deveni presedinte, cand Romania se afla intr-o criza economica atat de mare, cand Romania are o multime de datorii ceea ce inseamna ca si nepotii nostri vor mai plati datoriile tarii.
Sunt convinsa ca este o prezenta periculoasa pentru tara.

| lolySsweet a răspuns:

Nici daca r trebui sa il aleg din obligatie deoarece poate are papagal nu e un siret, chiar daca trebuie sa fii siret el e prea siret

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu l-ai vota primul pentru ca esti devotat, deschizi subiecte pe aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...pacat ca st minora

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu cu siguranta l-ai vota pentru ca esti devotat, de aceea ai deschis subeiect aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamnerolling on the floor Nici sa vina sfarsitul lumii si nu l`as vota pe ala:O Doamne ce am mai?raised eyebrows Vrei sa`mi fac singura rau cu mana mea?rolling on the floor Nu merci:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamnerolling on the floor Nici sa vina sfarsitul lumii si nu l`as vota pe ala:O Doamne ce am mai?raised eyebrows Vrei sa`mi fac singura rau cu mana mea?rolling on the floor Nu merci:*Mai bine imi vad de viata mea linistita in continuare si asa ca mi s`a luat de canalul ala de tot nimicu' OTV zis [OZN de mine]laughing