| Popa_Alina_1981 a întrebat:

Daca sotul a facut infarct si are un stem pus poate beneficia de pensie? Si cum procedez. Multumesc.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asta o poate spune doar comisia de incadrare in grad de invaliditate.
Medicul specialist, daca o sa considere necesar, ii da o trimitere la aceasta comisie. Comisia analizeaza toate documentele medicale si hotaraste incadrarea in grad de invaliditate si pe aceasta baza sotul poate beneficia de pensie de invaliditate.