| anonim_4396 a întrebat:

Daca sunt minor am voie sa fumez tigara electronica?

Răspuns Câştigător
| PogChamp a răspuns:

Nu e numai abur, ce tragi tu e un compus sintetic de nicotina cu diverse arome sintetice pe care corpul tau nu le poate elimina din el prea usor, iar cu cat stau mai mult timp in organism cu atat mai mare sansa ca celulele sa reactioneze agresiv si sa devina celule canceroase. Dar nu e bai, eu te sfatuiesc sa tragi cat mai mult si daca e posibil sa treci si la tigari carpati si heroina, ca ma bucur cand vad oameni ca se autodistrug.

11 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Normal ca ai voie. Ai voie si sa fumezi tigari normale.
Doar ca nu e o idee buna.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Nu e buna tigara in general, chiar daca e electronica sau nu.

| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

NU! Si nu e problema daca esti sau nu minor! Tigara electronica este mai cancerigena decat cea normala. Vrei sa mori mai devreme? Vrei sa fumezi de minor? Vrei sa fumezi o tigara electronica care este mai cancerigena decat una normala? DAR DE CE VREI SA FUMEZI SI CATI ANI AI?

| Ade69x1 a răspuns (pentru DarySiNimicMaiMult):

Cum e mai cancerigena cand tragi un abur cu diferite gusturi?

Am 13 ani.

| DarySiNimicMaiMult a răspuns (pentru Ade69x1):

Da,am tot 13 ANI si nici nu m-am gandit dar stiu ca am citit de pe net de aici, citeste si tu:
http://www.descopera.ro/......le-clasice
Oricum esti minor si cea normala iti face rau.O sa regreti asta!

| Ciubotariu_Stefan_2000 a răspuns (pentru DarySiNimicMaiMult):

Esti cam prost informat frate. nu este nociva nu are ce sa cauzeze cancer si nici nu se face apa la plamani. si exista lichid fara nicotina ca sa stie toti prostii ca tine.

| MarshmallowCat801 a răspuns (pentru PogChamp):

Dar daca nu are nicotina in lichid si e doar aroma?

| Gaby151 a răspuns (pentru DarySiNimicMaiMult):

Vai de pluamea de ce te ingrijorezi asa?

| PogChamp a răspuns (pentru Ade69x1):

Nu e numai abur, ce tragi tu e un compus sintetic de nicotina cu diverse arome sintetice pe care corpul tau nu le poate elimina din el prea usor, iar cu cat stau mai mult timp in organism cu atat mai mare sansa ca celulele sa reactioneze agresiv si sa devina celule canceroase. Dar nu e bai, eu te sfatuiesc sa tragi cat mai mult si daca e posibil sa treci si la tigari carpati si heroina, ca ma bucur cand vad oameni ca se autodistrug.

| TheHobbitHere a răspuns:

13? Nnnnnnuuuuuuuu!

| Silkin_Ana_1995 a răspuns:

Nnnnnnnnnnnnuuuuuuuuuuuu! Vei avea probleme daca afla cineva, in plus dauneaza grav sanatatii! Nicind nu trebuie sa fumezi! Vrei sa ai probleme cu profesorii si directorul dupa ce vor afla?

| Magdalena9 a răspuns:

Cred ca nu ar trebui sa fumezi deloc, ce rost are sa-ti scurtezi viata pentru un viciu?