| marioneta a întrebat:

Daca te-a prins politia furand, si tu nu te-ai impotrivit deloc are voie sa te bata? va rog raspuns urgent

Răspuns Câştigător
| VadTot a răspuns:

Nu,Nu are voie sa te bata! Dar Vezi inca mai exista Militieni! Militieni Probabil tineri care abia au iesit ..pe meserie....care au vazut prea multe filme politiste,, Traiesc ca n filme.Dar daca ti au lasat urme le poti face plangere!

8 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Nu, e un abuz. Dar e de asteptat de la Politia Romana

| visatorul78 a răspuns:

Politia nu are voie sa te bata.

Av. Bortan Horea Andrei

| PaulCCraciun a răspuns:

Normal ca nu are voie sa te bata. se poate depune plangere pe problema asta.

| GregHouse a răspuns:

Nu, dar fara martori care sa afirme ca nu a fost opusa rezistenta nu va crede nimeni.

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Nu! dar politia de obicei nu recunoaste nimic din ce a facut, ei te-au batut la sectie si spun ca nu ai fost agresat

Răspuns utilizator avertizat
| gabitsssu a răspuns:

Nu are nici un drept sa te bata.esti cetatean cu toate drepturile.trebuie sa mai ai pe cineva care sa afirme ce ai zis tu ca nu ai opus rezistenta altfel nu esti bine vazut deoarece cand furi inspiri neincredere, nimeni nu prea are incredere in cecea ce zici.