| anonim_4396 a întrebat:

Daca un profesor imi spune sa bag cartile de joc in ghiozdan (in timpul pauzei... Eram de serviciu pe scoala) si l-am intrebat:,, dc domnu'?,, si el imi ia cartile si dupa imi da cu ele in fata ce pot sa fac? Vreau sa precizez ca s-au luat si diriga si directoarea de mine... Si nu stiu ce pot sa fac ca sa nu am probleme la scl... Ca mai sunt vreo 3-4 luni pana se termina semestrul sa pot sa ma mut... Va rog sa imi dati o idee... Dau funda
P.S vreau un sfat de la cineva care a trecut prin cv de genul!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Jocurile de carti sunt interzise in scoala, deci este complet interzis sa duci carti de joc la scoala. Nu ai voie cu ele nici macar daca le tii in ghiozdan si nu le scoti niciodata, cu atat mai putin sa le vanturi cu nerusinare sa le vada si alti elevi sau profesorii si sa nici nu le strangi imediat ce ti se atrage atentia. Poti merge sa iti ceri iertare, sa spui ca ai inteles problema si ca te angajezi sa nu mai incalci regulamentul scolar. daca te vei tine de cuvant si vei avea un comportament normal, vei fi iertat.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa-ti tragi palme si sa zici: "Sunt un idiot! M-am dus cu carti de joc la scoala. Nu mai fac". Eventual s-o faci in fata lor si sa adaugi si "va rog sa ma iertati".

| Tpuist a răspuns:

Nu ai voie cu ele pentru că sunt considerate jocuri de noroc deci ce a făcut profesorul a fost perfect normal.