| anonim_4396 a întrebat:

Daca un profesor imi spune sa bag cartile de joc in ghiozdan (in timpul pauzei... Eram de servici pe scoala) si l am intrebat:,, dc domnu?,, si el imi ia cartile si dupa imi da cu ele in fata ce pot sa fac? Vreau sa precizez ca s a luat si diriga si directoarea de mn... Si nu stiu ce pot sa fac ca sa nu am probleme la scl... Ca mai sunt vreo 3-4 luni pana se termina semestrus sa pot sa ma mut... Va rog sa imi dati o idee... Dau funda
P.S vreau un sfat de la cnv care a trcut prin cv de genu

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti incepe prin a respecta regulamentul scolar, cartile de joc sunt interzise in scoala.
Sigur ca l-ai putea reclama pe profesor, pentru ca ti-a dat cu cartile in fata, dar nu stiu ce o sa rezolvi, s-ar putea ca reclamatia sa se intoarca impotriva ta.

| AFR81 a răspuns:

Nici tu nu ai procedat corect, in primul rand pentru ca nu ai voie cu carti de joc la scoala si in al doilea rand pentru ca imi imaginez pe ce ton i-ai cerut socoteala profesorului pentru ca a "indraznit" sa-ti faca observatie. Asta nu scuza, totusi, atitudinea lui. Tu ai merita sa ti se scada cateva puncte la purtare, iar el ar trebui dat afara din invatamant. Poti sa-i faci reclamatie, insa nu stiu cate se pot rezolva.

Întrebări recente