| ShutFickOn a întrebat:

Daca vreau sa ma fac antreprenor, afacerist, sa imi fac banii singur, la ce liceu trebuie sa ma duc? as putea reusi daca m-as duce la uman/real?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La un liceu real!
Si un grafic aici, ca a ai idee:
https://staticlb.didactic.ro/......le_ixx.PNG

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt irelevante studiile. Conteaza ideile in afaceri

| Zuzu1991 a răspuns (pentru suntserios):

Exact, uita-te la Jiji Becali, care cum deschide gura cum se revarsa prostia, dar cand e vorba de afaceri...

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Crezi că antreprenorii au mașini de făcut bani? laughing Tot pentru alții lucrează și ei, nu contează liceul, contează abilitățile de comunicare și negociere, spiritul independent, calitățile de lider, ideile, viziunea etc.

Răspuns utilizator avertizat
| tonyc7 a răspuns:

Nu conteaza deloc liceul. Poti fi antreprenor si fara liceu, dovada atatea exemple.
Ca sa fii antreprenor sau afacerist, in primul rand trebuie sa iti mearga mintea la asa ceva, adica sa ai idei si planuri care pot produce efecte, apoi bani de investitii si foarte mult-mult noroc! E si vorba aia,, Prost sa fii, noroc sa ai" nereferindu-ma la tine, ci ti-o zic ca sa-ti arat ca pana si multi prosti au ajuns mari antreprenori si afaceristi fara eforturi deosebite, a fost suficient sa aiba parte de foarte mult noroc in viata.

| al0o0o0 a răspuns:

Cred ca pe profil real ar fi cel mai bine.