| anonim_4396 a întrebat:

Azi la scoala un copil mi-a furat telefonul.Eu l-am uitat si acum i-a trimis prietenului meu poze cu telefonul meu.Ce spuneti sa merg la politie? Sau la directorul scolii?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde si de varsta respectivului, este sub sau peste 14 ani.
In primul rand vorbeste cu parintii si apoi cu directorul scolii. Abia apoi si daca are peste 14 ani poti face plangere penala, dar doar daca esti sigur ca respectivul este hotul.

2 răspunsuri:
| Maet6313 a răspuns:

Consulta cu parintii, apoi cu directorul