| maitreiy a întrebat:

De cati ani este nevoie pe cartea de munca pentru a beneficia de o pensie atunci cand implinesti varsta de pensionare? Am 10 ani pe cartea de munca si vreau sa stiu cati ani ar trebui sa mai contribui la fondul de pensii.de 18 ani nu am mai lucrat cu carte de munca.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cred catrebuie sa ai cel putin 20-25 de ani. 25 trebuie sa am eu, in grupa 1de munca, conditii speciale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie 15 ani. nu 14 si 364 de zile, ci 15 ani intregi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

| remus67 a răspuns:

Mai nou daca nu traiesti prea mult, cel putin50 de ani de munca si beneficiezi daca sepoate