| さいゆき a întrebat:

De ce acte am nevoie pentru a ma casatori in Japonia?

Vreau sa merg sa ma casatoresc in Japonia si vreau sa stiu de ce acte am nevoie. Stiu ca dupa ce este inregistrata casatoria acolo trebuie sa vin sa traduc actele aici dar asta nu conteaza.
Ma intereseaza exact de ce acte am nevoie pentru a inregistra casatoria acolo (ma refer la certificat de nastere etc.)
Am cautat si nu am gasit pe nici unde.
Va rog sa ma ajutati daca puteti.

La revedere!

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Da un click pe link si lamureste-te : http://tokyo.mae.ro/index.php?lang=ro&id=16042

| jadir a răspuns:

Ok Jade, cu ceva timp in urma am cunoscut o fata din Bucuresti maritata in Japonia are si un copil cu acel japonez etc.Cred ca fata cu pricina te poate ajuta ea trecand printr`o astfel de casatorie, eu nu mai tin legatura cu ea dar ati pot da adresa ei de hi4 : http://www.hi5.com/friend/p239534193--cristina--html bafta!

vezi poate im gasesti si mie o japoneza mica si draguta :P)