| jiidox a întrebat:

Salutare TPU, sunt din TM si vreau sa ma duc sa lucrez la Bucuresti, de ce acte am nevoie? In afara de certificat de nastere si buletin? Are ceva daca actele mele sunt din TM? Pot sa lucrez la Bucuresti sau trebuie sa imi schimb actele sau nu neaparat?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a te angaja mai ai nevoie de acte de studii si/sau de calificare. cu exceptia cazului ca te angajezi la muncitor necalificat, om de serviciu, etc.
Dupa aceea va trebui sa obtii o viza de resedinta/flotant, daca nu ai locuinta si in Bucuresti sau esti primit in spatiu, caz in care poti preschimba cartea de identitate.