| BabyDoll a întrebat:

De ce credeti ca justitia nu este corecta? Cu toate ca ar trebui sa fie impartiala?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Justitia nu este corecta sau incorecta, este neutra si este la fel de buna pe cat de buna este legislatia.
Nu in totalitate corecti sunt cei chemati sa o aplice in practica si aceasta din mai multe cauze: influenta banilor, imixtiunea politicului, lipsa de profesionalism ori mai slaba pregatire profesionala, etc. Numai bine!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind legile sint proaste, justitia nu poate fi buna.Si atita timp cit se au la mina unul pe altul cu cite o timpenie, nimeni nu va face nimic.Vom suporta noi, oamenii de rind.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca dreptatea are capul spart.iar minciuna o arata cu degetul.

| papushikadulcee a răspuns:

Hey! Dupa parerea mea justitia incearca sa judece oamenii, sa faca dreptate dar nu le iese procurorilor.etc. Eu cred ca cel mai bine si cel mai corect judeca Dumnezeu:X happy. funditabatting eyelashes?