| Liviu222 a întrebat:

De ce credeti voi ca este nevoie pentru a repune aceasta tara pe picioare? Lasand la o parte posibilitatile materiale...Eu ma refer la resurse umane.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unui trup garbovit si bolnav aflat pe picioare de lut i-ar trebui un cap sanatos care sa comande bratelor, inca necontaminate de lene, sa "maseze" vartos in vederea "resuscitarii"!

8 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Pentru ca tara sa prospere este nevoie de multa munca si oameni care sunt in fruntea statului sa vina cu idei novatoare si dragoste de tara.

| cryssu2008 a răspuns:

Liviu eu scriu o carte despre acest subiect. Dar ca o mare idee ar fi o schimbare. Toti vremo schimbare, dar face cineva ceva pentru acest lucru? Fii tu primul care face o schimbare, pentru a face si ceilalti o scghimbare la ei si astfel la Romania. Daca vrei sa mai vb despre acest subiect, id mess: tanase_nicolaecristian

| Ingerash a răspuns:

Eu cred ca trebuie schimbat tot parlamentul, guvernul, toti politicienii, si sa vina la conducerea tarii un om care chiar vrea sa ajute tara, nu doar sa ia bani pe statul degeaba pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este nevoie de persoane fara prejudecati.
Adica cei carora nu le este rusine sa lucreze.
Cei care sunt pasionati a duce lucrul la final.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun simt, decenta, responsabilitate, multa munca.Trebuie,de asemenea, puse in evidanta adevaratele valori ale tarii(care au plecat o mare parte in alte tari, unde le sunt recunoscute meritele) si nu toate imitatiile ieftine.Pe primul loc ar trebui pusa tara si nu interesele proprii...lista poate continua, dar avand in vedere faptul ca toate aceste calitati sunt pe cale de disparitie, nu se mai merita sa o lungim aiurea.Romania a ajuns rau, foarte rau si e nevoie de mari eforturi pentru a fi adusa la un nivel acceptabil, eforturi pe care, din pacate, nu le depune nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca avem "tot" ce trebuie : ramane sa punem "totul" in practica, nu sa stam si sa asteptam - sa pice para malaiata in gura la natafleata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De acord cu GenOm, desi mai sunt multe de completat.
De acord cu mesajele scrise de ceilalti.
E nevoie de voci tinere, de actiuni mai multe si taclale mai scurte.
Tu ce crezi, Liviu222?

| Liviu222 explică:

Eu tot sunt de parere ca un guvern nou ar putea face ceva. Noi, oamenii de rand nu am putea face nimic. Ati vazut si voi cati oameni au fost la bucuresti si nu au realizat nimic. Femeia aia a facut greva foamei 70 zile, a ajuns la spital si guvernului nu i-a pasat.