| Strepix a întrebat:

De ce lumea o votează pe Dăncilă? Sunt chiar atat de orbi? Cum ai putea sa le schimbi perceptia asta si ce motive sa le dai sa voteze Iohannis?

64 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fiindca este unicata.
Confunda numele tarii unde merge in vizita, prim-ministrul tarii cu cel al tarii vecine etc.
De restul gafelor zilnice nici sa nu vorbim. big grin

| Simpatic a răspuns:

Nu prea ai ce vota dar nu uitati ca Iohanis zis 6 case care acum are 5, ca i-a luat statul una, a vandut copii strainilor! Iar un lucru pe care multi dintre voi nu il stiti este ca el si grupul mafiot din care face parte a permis si permite strainilor in continuare sa ne cumpere pamanturile de ordinul miilor de hectare de persoana fratilor!, in viitorul apropiat Romania va fi a ungurilor caci vor anexa la un moment dat tot pamantul pe care l-au cumparat in partile in care li se permite pe bani putini, si aici nu ma refer la cei din tara noastra ci la cei din Ungaria.
Deci mai ganditi-va odata inainte sa votati acest infractor marunt!
Nici Viorica nu e mai breaza.
De aceea trebuie ales partidul si oamenii din spate caci cele doua personaje in sine sunt ilare.

| mihai69 a răspuns:

Pentru că altfel îi taie nenea primarul PZD de la ajutorul social. Și cum lor nu le place munca... ar fi de-a dreptul tragic.

| Dismally a răspuns:

Nu cred ca au votat-o pe Dancila pentru calitatile ei, au votat PSD-ul mai degraba iar aici sa stii ca unele motive exista, printe legile proaste legate de justitie in special PSD a luat si niste masuri bune pentru anumiti oameni. Spre exemplu cresterea salariilor la medici, cresterea pensiilor si a salariului minim. Toate aceste masuri contestate de actualul presedinte si de PNL. Acum, daca tu ai munci pe salariu minim ai prefera un partid care iti promite ca il va mari sau un partid care spune ca nu va fi marit pentru ca salariile mici sunt mai atractive pentru investitori?

| Strepix explică (pentru Dismally):

Logica votanților PSD "a furat dar macar a dat ceva". După ce că tot ei au adus bugetul României în buzunarele lor, s-au împrumutat, lasandu-ne cu datorii si au mărit pensiile. PNL sustine creșterea salariului minim. Iohannis a contestat din cauza economiei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Strepix):

Care datorii că gradul de îndatorare a scăzut cu 2p procentuale rolling on the floor

| Dismally a răspuns (pentru Strepix):

Nu trebuie sa inghiti toata propaganda PNL, toate guvernele se imprumuta si toate guvernele lasa datorii, nu e ca si cum PSD distruge tara iar cei din PNL au venit sa o salveze happy Scopul partidelor politice este sa ajunga la putere si sa-si promoveze propriile interese - "ideologii politice". Atat, nimic mai mult. Daca tu iti imaginez ca cei din PNL ori din alt partid cheltuie sute de mii de euro din buzunare lor pentru campanie, isi sacrifica banii si timpul doar pentru a face bine romanilor atunci esti naiv si vei fi dezamagit foarte curand.

| DarthNiger a răspuns (pentru Dismally):

De aceea l-am votat pe Barna initial, fiindca m-am saturat de PNL-isti si PSD-isti, tara are nevoie de o schimbare, acum sa vedem ce o sa faca PNL-ul fiindca in trecut au stat cu mainile in buzunare.

| Strepix explică (pentru Dismally):

Știu. Nu am așteptări mari din partea PNL-ului, de aceea am si votat un alt partid. Dar să fim seriosi, Dăncilă nu are ce căuta în funcția de președinte al României, poate reprezenta doar babele si mosnegii naivi. Nu l-am mai vrut nici pe Iohannis, dar daca ea a ajuns în turul 2 atunci trebuie să votez presedintele!

| Dismally a răspuns (pentru DarthNiger):

Si eu l-am votat pe Barna, nu ca as fi avut mari sperante de la el dar ceilalti candidati nu au reusit sa ma convinga din diverse motive. Sigur ca are nevoie de o schimbare dar ma tem ca aceasta nu va veni prea curand.

| Dismally a răspuns (pentru Strepix):

Asa m-am gandit si eu, nu era prima optiune dar daca a ajuns in turul doi cu Dancila il voi vota pe el. Totusi, refuzul sau de a participa la o conferinta cu Dancila ma lasa cu unele intrebari... Daca nu este in stare sa faca fata unui astfel de candidat atunci oare merita votul meu? Daca asra trebuiri mai importante de facut in loc sa participe la dezbatere, eu nu voi avea treburi mai importante de facut in ziua votului?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dismally):

Problema nu e ca se imprumuta sau nu. Ideea e ca daca te imprumuti sa bagi bani in drumuri, cai ferate, spitale, atunci faci o treaba cu cap. Cind te imprumuti - cu dobinzi mai mari decat toti vecinii nostri - ca sa maresti NESUSTENABIL salarii si pensii, atunci asta se cheama inalta tradare si subminarea economiei nationale.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Strepix):

Cresterea salariului minim e o timpenie sinistra. USR in schimb are o idee foarte buna - zero taxe pe salariul minim care e acum. Astfel, vom avea o crestere de venituri nete la cei ce lucreaza pe joburi slab platite - de multe ori in firme care abia se tiriie - fara a mari costul pentru angajatori.

| Strepix explică (pentru Dismally):

Dăncilă l-a refuzat pe Iohannis de fiecare dată când acesta a invitat-o la consultări. E o rușine pentru societate. Analistii PSD sigur au pregătit-o pentru dezbatere. Nu ar putea menține un dialog singură. Consider că nu are ce să discute cu Iohannis, dar da, pe de o parte orice candidat la președinție trebuie să meargă la dezbateri. In niciun caz NU votez Dăncilă

| Dismally a răspuns (pentru Strepix):

Corect dar cu toate acestea ar fi trebuit sa participe la dezbateri, motivele invocate de el sunt niste tampenii. Indiferent ce parere ai despre ceilalti candidati mi se pare normal sa existe si o astfel de dezbatere - dezbatere de care Dancila ar avea mult mai multe motive sa se teama si cu toate aceasta ea lanseaza provocarea...

| gemeni6226 a răspuns:

Sunt aici la raspunsuri si doi utilizatori pe care i-am pus pe ignor din diferite motive (unul m-a jignit altul a avut parere foarte urata despre doamnele trecute de varsta de a naste un copil)dar sunt intr-u totul de acord cu parerea lor in aceasta privinta la aceasta intrebare si le-as da funda sadrian46 si Panamax.

| AC4S4 a răspuns:

In general din motive xenofobe si prostia de a crede in orice teorie conspirationista. In ochii votantului PSD-ist de rand, Iohannis nu este roman, este nazist neamt, hot de case, traficant de copii, etc. Dancila este o femeie care iubeste Romania pentru ca nu stie engleza.

Sunt doua milioane de astfel de votanti. Care cred ca le sunt ascultate telefoanele, care cred in conspiratiile cu Iohannis, care chiar nu vad ca, desi PSD se lauda cu cresteri economice si cresteri de salarii, analistii economici spun ca nu suntem intr-o situatie economica buna.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AC4S4):

Ei, nu chiar doua milioane. Multi sunt bugetari incompetenti, angajati in firme alimentate exclusiv din bani publici, oameni constienti ca fara pesede ar fi mincati. Aia nu cred conspiratii si prostii, insa gasesc mereu scuze si vad ce chestii super-bune face partidul. Gen imi zicea mie cineva ca ia uite, eu sunt ala care vede chestiile naspa, cand in nu-stiu-ce sat se deschisese o gradinita. Care sat avea primar pnl, proiectul fusese aprobat si finantat prin bunavointa pesedeilor... iar deasupra intrarii trona frumos un semn de-ala luminos pe care scria EXIT. Si eu sunt ala nasol ca imi sare aia in ochi. Pai daca nici atita lucru nu au vazut idiotii care au facut receptia, iti dai seama cum o fi constructia cu totul? Instalatii, structura de rezistenta? Asa e, noi astia useristi, sorosisti, niste nenorociti care nu apreciem marile binefaceri ale partidului. Romanu' de rind trebuie' sa fie ca Radu asta, mai adineauri zicea ca romanii de afara sunt niste nasparlii si alea 3 miliarde si ceva de euro pe care le trimit anual in tara nu sunt nimic. Bine ca mi-am adus aminte, sa ii dau nimicului asta uman ignore, ca am ajuns la limita rabdarii cu el, mai degraba dresez o piatra sa danseze.

| Panamax a răspuns:

Prostimea se lasa manipulata foarte usor Sa votam un ortodox si sa fie roman.Le-a mai spalat si popa creierul la slujba.
Tara asta oricum colcaie de prosti.Pana la urma ne meritam soarta.

| Yurisa a răspuns:

Fiecare are libertatea sa voteze ce vrea. Si noi avem libertatea sa ii judecam. Cam atat

Răspuns utilizator avertizat
| DarthNiger a răspuns:

Eu sunt curios de ce nu vrea Iohanita sa participe la dezbatere cu Veorica analfabeta, are sansa sa o demoleze complet live in fata intregii tari, adica tot spune mereu ca el sustine poporul, ca Romanie normala, ca etc. si poporul are dreptul la niste raspunsuri si sa afle cat mai multe despre scopul candidatilor, sa ofere aceasta dezbatere poporului daca spune ca il sustine asa de tare pe cat pretinde.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DarthNiger):

Cand te bagi in mocirla, te mananca porcii.
PSD are pregatite intrebari doar despre casele lui Iohannis. Nu are niciun motiv sa mearga sa faca circ acolo, ca PSD-ul oricum nu are nimic de pierdut, nu au demnitate, nu au onoare.
Veorica nu va spune nimic de la ea, ci doar ce i-au transmis consilierii inainte.
Oricum Iohannis a castigat deja, nu mai are pentru ce sa mearga.

| DarthNiger a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai asa sunt dezbaterile, amandoi candidatii isi au intrebarile pregatite si normal ca o sa fie puse intrebari despre anumite subiecte care au legatura cu candidatii, ai vazut dezbaterea dintre Donald Trump si Hillary Clinton? amandoi s-au acuza unul pe altul de lucruri grave de la simple scandaluri mondene pana la coruptie si abuzuri fizice si sexuale, iar poporul a votat pe cine a crezut de cuviinta, nu o fi Iohannis un sfant dar Veorica are o avere mai ridicata decat a lui, asa ca nu ar avea niciun motiv sa nu accepte si in plus daca nu ma insel deja a vorbit despre subiectul cu casele, un discurs ar trebui sa fie obligatoriu la alegerile prezidentiale.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DarthNiger):

De ce sa stea la discutii cu groparii Romaniei? Cu cei care au macelarit poporul in 10 august, au eliberat infractori periculosi, ne-au blocat in timp, au distrus viitorul multor generatii?
Nu e nimic de discutat cu ei. Noi nu avem doi candidati, avem un candidat si un gunoi nenorocit si analfabet, membra unui Grup Infractional Organizat care a sodomizat tara.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DarthNiger):

Urmareste:
https://www.youtube.com/watch?v=N2CNDbb5R6I

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa va anunt ca adunarea patricienilor din blocul in care locuiesc a decis in unanimitate ca in curiile noastre o vom sustine pe doamna Dancila

| Raducons a răspuns:

Voi sunteti orbi iohanistii, Nu vedeti ca votati un strain chiar asa sunteti de fraierti.Ii ajung 5 ani la mut, sa se duca acasa si sa doarma linistit.Nu e mai presus ca Dancila cu nimic, tipul chiar e tampit

| sadrian46 a răspuns (pentru Raducons):

E un neamț care știe româna, și a condus România 5 ani și nu s-a făcut de râs de trei ori pe zi când a căscat gura.

| Strepix explică (pentru Raducons):

Nu l-am susținut pe Iohannis in primul tur. Am multe motive pentru care nu-l mai vreau președinte, de asta am si votat cu altcineva. Însă nu vreau sa fie inculta aia președinte. Ne scoate din UE cu greselile ei, mi-e rusine cu ea. Da, vreau o schimbare, dar in niciun caz din partea PSD-ului, a făcut destule in 30 de ani.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Raducons):

Strepix, uite aici specimenul. Nascut in Romania, abia strabunicii ii sunt imigranti, vorbeste romana mai bine ca 99% din pesedei - dar mai lent, cu asta trebuie' sa fim de acord - si ei tot baga placa cu strainul.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Strepix):

Exact, si pe mine m-a dezamagit neamtul dar mai degraba imi maninc mina pe viu decat sa stampilez ciumatii astia nenorociti vinovati direct si indirect pentru sute de mii de morti si milioane de exilati.

| Bizon95 a răspuns (pentru Raducons):

Lal, dude
nici mie nu imi place germanul ala, mai ales ca una zice si alta face

DAR MONUMENTUL ALA DE PROSTIE DANCILA E UN RAU MUUUUUUUUUUUUUUULT MAI MARE din toate punctele de vedere, inclusiv chestii ca imaginea Romaniei, CHIAR daca singurul lucru pe care l-as vedea naspa la ea e ca e URATA CU SPUME si FACE GAFE IN DIRECT SI CU DEMNITARI STRAINI... PE BANDA

de ce o voteaza oamenii, pentru ca, le-a marit pensiile si salariile, lucru care a secat bugetul, si a marit inflatia, adica toate preturile
iar acum au fost "dati la oparte" (sper ca simti ghilimelele) si lasati astia noi care au venit sa se uite la visteria goala si sa fie ei blamati, moment in care asa se voteaza pesedeul, chiar, dupa cum vezi, si-au revenit serios dupa europarlamentare, chiar nici ei (pesedeul) nu se asteptau... DELOC!

| suntserios a răspuns (pentru Raducons):

Tu ai fost vreodata in Germania? Ca eu as vota tot poporul german, persoana cu persoana sa ma conduca decat sa votez Dancila

| Raducons a răspuns (pentru sadrian46):

Domnule nu a prea cascat gura aia e problema si a avut si el prostiile lui.Cum ne putem mandri cu un sas cand Romania are atatea hiene care vaneaza bogatiile tarii.Ne a zis ca avem ghinion cand l a intrebat cineva de ce nu au profesorii 5 case.Parerea mea e ca trebuie sa facem abstractie de greselile mici ale doamnei Dancila si sa avem un presedinte roman100%

| Yurisa a răspuns (pentru Raducons):

Sa stii ca nu e asa greu sa investesti in imobiliare. Am 4 imobile dintre care doua date in chirie, chestiile astea se realizeaza in timp dpmdv, cu toate ca ar putea sa imi dea si mie o casa dee la el hăhă laughing

| Strepix explică (pentru Raducons):

Spui că România are hiene care vânează bogățiile țării și spui să facem abstracție si sa o votăm pe Dăncilă? Cea care e mânâ in mana cu toți coruptii?
Stiti ca presedintele tarii poate grația un deținut? Vreti sa iasa Dragnea din închisoare si sa revina?
Uită-te la tot interviul ala cu Iohannis. A avut 6 case dinainte sa fie presedinte. Stiai ca Dăncilă e mai avută decat Iohannis?
Mai bine un președinte german, care știe română (e stabilit in Romania de atata timp. Bine ca pe tigani ziceti ca s romani dar pe el nu) decat pe una care nu știe limba română și are în plan poate fara sa vrea distrugerea României.

| sadrian46 a răspuns (pentru Raducons):

Ce înțelegi prin președinte 100 %? Un preledinte reprezintă țara, se întâlnește cu alți președinți, discută cu ei, aceștia îl condideră egalul lor. Cum o vezi pe Viorica în acest rol 100%?

| Raducons a răspuns (pentru Strepix):

Spui numa prostii mai bine taci

| Raducons a răspuns (pentru Yurisa):

Sunt de acord, dar nu din meditatii, daca ai un salariu de 10000 lei poti sa zici ca ai facut investitie in imobiliare, putea sa zica ca din banii de salariu ca primar, mai mergea

| Raducons a răspuns (pentru suntserios):

Am fost dar nu e mai frumos ca la noi, Cred ca trebuie sa ne multumim cu ce avem, la fel cum nu ne alegem parintii, nici tara nu ne-o putem alege

| Raducons a răspuns (pentru Bizon95):

Ce naiba vedeti asa rau la ea mă.mie mi se pare ca e un om bun si sincer, a crescut un copil care nu e al ei, in schimb mutalau care e la fel de prost nu s-a sinchisit sa se chinuie cu un copil, mai bine a umblat pielea prin lume.Eu nu sunt pensionar si tot vad diferit lucrurile.Visteria nu a vazut-o nimeni, asa si eu pot sa spun ca are tara un deficit de 20mld la buget

| Raducons a răspuns (pentru sadrian46):

Viorica e romanca pecand sasu deja a fost felicitat de germani, e clar ca vor avea omul lor aici.Nu vedeti ca astia numai cara de aici si nu dau nimic in schimb, e ca un combinat comunist tara din pacate. Jafuile de masini care le vand pe nimic, ni le dau ca sa le topim noi de ce sa consume ei caz si sa isi polueze orasele, au lingourile gata facute.

| Strepix explică (pentru Raducons):

Eu spun prostii sau tu?
Nu ai nicio șansă să ne manipulezi.
In afara de afirmația că e german si ca are 6 case ce mai stii? Pe scurt. Dăncilă nu știe limba română și are o avere mai mare decât cea a lui Iohannis.

| Raducons a răspuns (pentru Strepix):

Romania nu poate iesi din UE stai linisit, toti au interes sa ramana.Acum guverneaza pnl ce treaba mai are psd ul.La anul sunt alegeri si daca ramane pnl-ul va guverna si presedinte va fi Dancila mi se pare echitabil, si nu va fi toata puterea la ei

| Raducons a răspuns (pentru Strepix):

Stie limba romana chiar bine, voi numai asta stiti bine ca acceptati sefi la munca ca sa va conduca mai slabi ca ea

| Strepix explică (pentru Raducons):

Da, avem o tara mult mai frumoasa. Dar oamenii corupti o strica. Sunt atatea obiective turistice de care nu se mai ocupă nimeni. Avem de toate si exploatăm tot.

| Bizon95 a răspuns (pentru Raducons):

Cum zici tu, eu nu am chef sa ma incontrez cu un pesedist convins ca iese varza acra, iar urmatorul lucru pe care o sa il sustii e ca ea si restul partidului NU sunt hoti si NU sunt comuisti nenorociti, si ca NU au incercat sa distruga justitia romana si ca NU au eliberat mii de infractori periculosi din inchisori care apoi au facut omoruri si violuri si ca e asa de buna la suflet ca iti vine acru'

am votat de 2 ori in viata mea, ultimile 2 voturi care au fost, pana acum nu am vrut sa aleg intre un hot si altul si mai hot, insa acum chiar m-am dus sa votez cu ORICINE ALTCINEVA IN AFARA DE PSD!

deci, iti doresc o viata lunga si odata si odata sa iti ude cineva rumegusul dintre urechi si sa te trezesti la realitate!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Raducons):

Doi profesori platiti bine - includem si meditatiile, FARA COPII. Si sa nu uitam ca bunicii lor au avut afaceri. Vrei sa iti calculez citi bani bagi in fundul unui copil daca vrei sa ai cit de cit grija? Uite, iti zic asa din scurt la a mea - pampers cam 1500 EUR lejer - discutam de la nastere pana ~2-3 ani cand scapa de ei. Gradinita 3 ani la privat - si la stat cotizezi macar 1/5 din suma asta intr-un fel sau altul, cam 9.000 EUR. Mai punem cit dau multi parinti sa trimita copiii la meditatii/tabere/diverse sporturi sau mofturi gen cursuri de pian? A, da, si un mic-mare detaliu "nesemnificativ" - suprafata TUTUROR imobilelor lui KWI e mai mica decat parterul vilei principale ale lui dragnea din Teleorman...

| Yurisa a răspuns (pentru Raducons):

Ai fi surprinsi cati bani se fac acolo. Stiu profesori care ingramadesc cate 8 copii intr-o camera si ii tine pana seara tarziu laughing Yikes

| Raducons a răspuns (pentru Yurisa):

Nu te contrazic, stiu si eu situatia si chiar cunosc un profesor care si a facut o casa din meditatii, dar a facut una nu sase, una a dat-o deci clar ca a smecherit ceva, si cine stie care e realitatea si cu celelalte

| Raducons a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Stiu si eu ca am doi acasa, dar el are atatea case scumpe de 100000 e una cel putin, cat ai economisi tot nu avea cum, plus ca si a trait viata nu a mancat acasa ca mine, a plecat in excursii, concedii. Daca are bani de la bunici de ce nu a dat o explicatie credibilă

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Raducons):

S-a scris pe tema asta destul. Inclusiv de bunicii lor. Si cu casele e mai greu pana o ai pe prima de inchiriat, dupa aia se rezolva. Pe mine ma distreaza cum comentati atit de KWI si nu va luati de imperiul imobiliar al lui dragnea si al nevesti-si sau de ceasul lu' veorica. Astia sunt ok, nu? Sau de miile de hectare pe care baronul de Vaslui le are in arenda... sau de masinile mamicutii pensionare a hotului de buzunare din Vrancea. Sau. as putea continua asa ore intregi.

| Raducons a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Viorica isi poate dovedi averea pe cand iohanis are ghinion in a face acelasi lucru, Ceasul ala de care se leaga toti nu valoreaza atat cat s-a zis. Tipul e un las pus de straini ca sa ne ruineze, nu degeaba s au grabit sa l felicite.Treaba voastra iohanisti dar o sa va convingeti, cum ati facut si cu Basescu, ati ales un smecher colaborator in loc sa alegeti un om destept, un adevarat diplomat, care s-a dovedit a fi pro America si Basescu s-a dovedit fost colaborator care a condamnat comunismul desi a fost in slujba lui.

| minrest a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Sasii sunt in Transilvania de 800 de ani; toti stramosii lui Iohannis sunt sasi, nu se obisnuia la sasi casatoria in afara comunitatii, mai ales ca pierdeai privilegii; el este primul casatorit cu o romanca; omul e aici de 800 de ani si totusi il consideram strain? Si eu vorbesc lent; sunt ardelean get-beget/gandesc rapid, ma misc incet.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Raducons):

Amuzant. Ce poate dovedi? Poate ne zice si de ce nu l-a trecut in declaratia de avere. A uitat, desigur. Si poate ne zici si cum poate presedintele sa ne ruineze, cand in rahat economic ne-a bagat pesedeul de fiecare data. P.S. Nu sunt iohanist, dar nici un nenorocit care se pisa pe mormintele celor morti in 1989, mineriade, colectiv, si asa mai departe. La o singura intrebare mai raspunde tu: ai mai vota cu astia daca fratele/tatal/varul tau ar fi ars in Colectiv - sau intr-o situatie similara, ca doar tu nu esti ateu satanist sorosist ca rockerii aia imputiti - si apoi ar fi murit in spitalele noastre pentru ca ministrul sanatatii pesedist nu a vrut sa ii semneze transferul in Germania/Anglia, mintind cu buna stiinta ca la noi sunt conditii ca acolo pentru tratamentul marilor arsi. A, da, imbecil mic ce esti, mai zi-ne unde sunt si alea 8 spitale regionale cu care se batea pesedeul in piept - au avut majoritate - cine nu i-a lasat sa le faca, neamtul?

| Raducons a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nimeni nu e vinovat pntru mortii din colectiv, decat cei care au intrat la inghesuiala.Isi merita soarta toti.Nu mai dati vina pe nimeni.Nu au ars in puscarie, fiecare era liber sa faca ce vrea. Oricum au murit si cei transferati in strainatate, asa ca nu putem da vina pe medici.Sunt spitale destule la noi, doar trebuie un pic de interes.Nu sunt crestin daca asta vrei sa stii, ced ca exista Dumnezeu dar atat, restul nu conteaza

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Raducons):

Efectiv nu am cu cine discuta. Faptul ca sunt "spitale destule" nu inseamna si ca sunt in stare sa trateze cazuri cum au fost cele ale pacientilor din incidentul Colectiv. Ia si voteaza cu Dancila. Pina una-alta, s-a desecretizat dosarul 10 august si e intr-un final clar ca pesedeul a coordonat represiunea. Ce, si aia batuti si gazati erau de vina ca au intrat la inghesuiala in piata in loc sa stea acasa, nu? A, da, si bonus: https://www.wall-street.ro/......tente.html

| Raducons a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu ii mai putea salva nimeni, cu arsuri de peste 70%din cop ce sa le mai faci.Pe zece august au fost infiltrati care au provocat jandarmii si asa s-a ajuns la victime. Diaspora a vrut sa faca un rahat.Sunt niste oameni inraiti care nu au fost capabili de un job in Romania si acum vin sa faca pe grozavi, dupa ce tara a pierdut atata de pe urma lor.Ar trebui sa nu le dea drept de vot decat cetatenilor care traiesc si muncesc in Romania, restul sa voteze unde se afla, candidati din tarile respective

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Raducons):

Asa e, niste incapabili. https://www.digi24.ro/......ra-1216151

| Raducons a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

E egal cu zero ce a trimis aia, din cauza lor suntem de rasul lumii

| acerr a răspuns:

Dancila,trebuie sa dispara din istorie, Nu are stofa si mai mult puteti gasi pe net opinii comentarii din partea SUA, si multe tari din Europa, toti o blameaza! A facut Romania de ras! fara strategie nu are valoare

| SitedeHaine a răspuns:

Fiecare voteaza cu cine vrea! E o alegere! Important e sa fie o alegere asumata.