| cfrtobias a întrebat:

Puteti sa ma ajutati motive pro și contra de vot ce a facut Iohannis pana acum și Dancila?

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ne crezi pe noi pe cuvant?

| cfrtobias explică (pentru suntserios):

Nu doar voiam să văd o parere

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu sunt votant pentru Johanis, dar a m găsit și un discurs al opoziției care merită citit.
https://www.ziardecluj.ro/......ca-dancila
Și încă unul spus de un intelectual de marcă.
https://www.ziardecluj.ro/marga-despre-iohannis-la-brat-cu-hitler
Astfel, nici un candidat nu este perfect, și, ca de obicei, alegem răul cel mai mic.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Mai bine te uiti pe cine au in spate si e suficient - peneleul e o adunatura de indivizi dintre care multi cel putin dubiosi, dar au si ceva oameni de bine care se straduiesc sa aduca un plus comunitatilor din care fac parte. De exemplu Bolojan, primarul din Oradea - incearca sa gasesti un echivalent al lui in hoarda rosie si eu iti votez cu Dancila. De cealalta parte, avem un partid care il are presedinte de onoare pe iliescu, macelarul de dupa 22 decembrie din 1989, cel care a ordonat "catastrofa" de la Balotesti, mineriada din 1990, partidul din care face parte ministrul sanatatii care nu a fost de acord ca niste raniti din Colectiv sa fie transferati afara la timp, mintind cu buna-stiinta ca avem conditii ca in Germania sa ii tratam, partidul care a dat guvernarile de dupa Ciolos, care guvernari ne duc pe calea Venezuelei. Ce faci, votezi cu casalotul oxigenat sau cu neamtul arogant?

| cfrtobias explică (pentru GabiDumitrescu):

Cu Iohannis

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru cfrtobias):

Exact, din pacate Iohannis e raul mai mic, nu binele mai mare.

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu va exista niciodată un bine mare.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

De ce nu? In primul tur de exemplu a existat. Daca am scapa de mentalitatea asta de tot c%catul, ar creste sansele ca binele asta mai mare sa apara mai frecvent.

| Frank51 a răspuns:

Dar nu ai maini sa cauti tu informatiile? Azi maine vreti salariu fara sa faceti nimic.

| cfrtobias explică (pentru Frank51):

Păi faza e că voiam să văd și alte motive poate clare anti Dancila

| Bizon95 a răspuns:

Dancila arata asa de bine ca nu am decat cosmaruri minore dupa ce ii vad fata la tembelizor, numai cojmaruri minore am, JUR

si imi plac pentru ca sunt amuzante gafele care le face pe banda, in direct, cu demnitari straini, care sunt sigur ca si ei sunt amuzati si nu o sa aiba necaz pe Romania dupa aia... DELOOOOOC!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dancila - toate motivele

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Proasta planetei laughing

Toate rudele mele, pana si matusile de 80 de ani de la tara voteaza cu Iohannis! RESPECT oamenilor in varsta care nu pot fi cumparati cu o punga de ulei de gunoaiele din PSD.

Eu NU vreau "doar" sa castige Iohannis... eu vreau sa castige ZDROBITOR, un 90-10 sa fie raportul, sa rada iar aia din partid de ea (cum au ras la CeX cand au facut-o proasta si a inceput sa planga... javra imputita plangea!).