| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu au fost taiate pensiile speciale pana acum? CCR tace. Normal ca nu-si taie singuri pensiile.

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Problema generala cu privilegiile de grup este ca odata acordate nu prea mai pot fi luate inapoi fara razmerita... iar cum in cazul asta privilegiatii sunt in special institutii de forta care au dosare la pastrare si inventarul scheletelor de prin dulapurile politicienilor...

| anonim_4396 explică (pentru flixbuster):

A,deci santajul astora din institutiile de forta e permis. Si sa se revolte, asta merita.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca avem un guvern plin de infractori

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Trist daca e adevarat.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Politicienii (majoritatea) sunt santajabil cu dosare in procuratura si n-au curajul sa faca ceva.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Atunci politicienii trebuie demisi rapid si inlocuiti.

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

S-ar face asta daca alegatorii ar gandi si n-ar alege aceleasi partide. Vazand ca sunt schimbati de la putere si, chiar sa dispara din peisajul politic precum PNT-CD, n-ar mai face asta. Asa, alegem mereu PSD, PN, UDMR si inca 2-3 partide si gata.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Popor de prosti, iar prostia se plateste.

| Elelei a răspuns:

Ti-ai raspuns singur: nu-si taie singuri pensiile. Daca altcineva ar decide, alta ar fi situatia.

| anonim_4396 explică (pentru Elelei):

Da e ilegal sa decida aia care au pensii speciale in chestiunea pensiilor speciale.