| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu este Iliescu tras la răspundere, judecat și condamnat pentru mineriada pe care el și tovarășii lui au initiat-o?(a chemat minerii și aceștia au rănit și ucis oameni)
Nu credeți că într-o țară normală Ion Iliescu era deja satul de pușcărie?

4 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Cand?!?
are 91 de ani, asa il doare in noada cu... unde soarele nu patrunde, ca il tragi la raspundere, de nu iti vine sa crezi

| Mopmop a răspuns:

Daca s-ar face o ancheta serioasa ar cadea multe capete la fel de inportante ca Iliescu. Crezi ca se vrea asta?
Sunt prea multi implicati si mana-n mana ca sa se faca ceva.
Asa ca niciodata nu se va vrea sa se stie adevarul.

Răspuns utilizator avertizat