| LanguageMaster a întrebat:

De ce poliția/jandarmeria împrumută uneori echipamente/arme de la firmele de pază?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca este adevarat, cel putin eu n-am auzit de nici o situatie de acest gen.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate pentru actiuni speciale in care vor sa nu se stie ca sunt de la MAI.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu crezi ca ai cam multe informatii legate de politie. Sunt si eu curios de unde ai informatia cum ca si ar imprumuta armamentul?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca pot, de ce nu? Ai vreo sursa sigura a acestui lucru, sau vorbim doar vorbe aici. Eu stiu de la un amic fost jandarm ca cel putin cu citiva ani in urma, jandarmii stateau cam prost cu dotarea, inclusiv la capitolul imbracamine/incaltaminte de baza, nu discutam aici de protectii, echipament de comunicatii, armament.