| WeAreSmart a întrebat:

De ce tarile europene si SUA au asa mari datorii chiar daca au cele mai puternice economii din lume? http://www.incont.ro/......torii.html

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiindca asa functioneaza economiile de acum, respectiv pe baza de imprumuturi. Avand in vedere ca in tarile dezvoltate creditele au dobanzi destul de mici toti se imprumuta - guvernele, firmele, persoanele fizice.

| Cezar2009 a răspuns:

E politica de stat.

| Cezar2009 a răspuns:

Au scos astfel de pe paita un mare capital, un potential de partea lor, unul lipsa de parte celorlalti.