| Demeister a întrebat:

De ce unii criminali se sinucid în închisoare după crimă?

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Am 3 variante:
1. Ori nu pot sa traiasca cu acest gand pentru ce au facut
2. Ori au alte probleme mintale
3. Ori s-au saturat sa scape sapunul
4. Ori s-au saturat de viata de acolo, ca sa nu crezi ca e usor. iar ce fac politicienii din tara e o nimica toata, unii nici acasa nu au ce isi fac aia cand cica is "inchisi".

| Florentina9210 a răspuns:

Psihopati!

| untu a răspuns:

Pentru ca unii au constiinta pe viata, viata in inchisoare este foarte grea cu munca zilnica si nu suporta acei 15 ani de detentie sau pe viata!

| Alyra a răspuns:

Pentru că nu au plănuit să ajungă în închisoare. Şi nu pot să suporte viaţa acolo.
Sau se simt prost pentru ce au făcut.

| Eastwood a răspuns:

Parerea mea este ca se asteptau sa ajunga la inchisoare. Altii poate au fost nevinovati si nu rezista vietii din puscarie. Altora le pare rau de fapta facuta. Gandeste-te daca ai primi sentinta pe viata, ce ai face in inchisoare pana ai muri? Aceeasi rutina zi de zi, poate o mai iei si la buci! laughing))
Sau orice alte motive, nu stii ce e in mintea omului! Poate nu mai are nimic de pierdut si isi curma viata!

| Eastwood a răspuns (pentru Eastwood):

Ca nu se asteptau ***
Scuza-ma!

| Trased a răspuns:

Un raspuns ar putea fi ca atunci cand au comis acea crima erau sub o stare de "afect" iar cand s-au dezmeticit de prostia care au facut-o, erau deja la inchisoare. De aceea unii aleg sa se sinucida dupa ce isi dau seama ce au facut.