| LanguageMaster a întrebat:

De ce varsta minima pentru a practica parasutismul este 16 ani?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Adbbmsh a răspuns:

Foarte probabil pentru o stabilitate emotionala mai puternica, dar poate fi un factor si fizicul. (cu o idee mai dezvoltat la 16 ani decat la 14-15)

| Ionut621 a răspuns:

Daca tu vrei aceasta meserie poti sa o faci si de la 10 ani laughing

| mihai234 a răspuns:

Deoarece esti supus fortei gravitationale sau fortei G..Copii de 10/15 nu ar suporta o forta mai mare de 10 G pe cand alti mai adultin o forta de 16 G, astfel poti lesina si chiar ai putea muri

| Laura a răspuns (pentru mihai234):

Despre ce vorbeşti? laughing