| Gimihumulukuakua a întrebat:

De curand am luat C+E si as vrea sa ma apuc sa imi fac atestatul de marfa si cardul! Ce acte trebuiesc pentru. card? La atestat, se dau probe, examene? Care este procedura?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Cardul tahograf il obtii intr-o luna si iti trebuie buletinul si 2-3 poze tip permis, 250 de RON, permisul cu subcategoriile obtinute si mergi la ARR, iar la atestat ai de dat 2 examene *teoretic si practic* La teorie dai 2 examene scrise si unul la PC iar la conducere conduci camionul scolii si raspunzi la niste intrebari simple celui de la arr, odata admis mergi iar la ARR si platesti o taxa de 65 de ron sau 70 cu 3 poze tip permis, buletinul si o copie dupa buletin si permisul de conducere cu subcategoriile CE. Mai intrebi la scoala de soferi ca iti dau detaliile iar cardul de atestat intarzie 3 saptamani pana iti vine si il ridici personal de la ARR la fel ca cardul tahograf.