| gabi_5039 a întrebat:

De o saptamana mi-e rau zilnic, ma injunghie inima, am caderi, de cand am aflat ca la serviciu imi micsoreaza salariul din cauza ca da firma in insolventa dar culmea ca la angajatii care au sporuri mari si salarii mari nu taie nimic. Am incercat sa discut cu patronul dar el a fost sulfa si a zis " nu e vina mea, dar iti dau la negru" ceea ce el la negru mereu a dat tzepe. A avut pana acum 2 firme care le-a dat in insolventa din cauza ca are datorii mari si din cauza neseriozitatii lui isi bate joc de salariati. A dat in somaj 3 persoane si am preluat eu dar fara sa imi mareasca salariul si acum imi mai si taie dupa ce ca eu luam in mana 7 milioane acum sa iau si mai putin cu 1 milion? E CORECT? Din cauza asta ma imbolnavesc eu. am incercat sa caut de munca dar cu criza asta nu gasesc. Chiar nu exista lege sa puna la punct pe patronii care nu dau nici salariul la timp, sunt mici salariile si mai si ne arunca de pe o firma pe alta ce le deschide din cauza ca are el datorii mari? Problema e ca mi-e tare rau si nu stiu cum sa imi revin. Am ajuns la birou sa imi fie sila sa mai fac ceva cand vad bataia patronului de joc fata de mine.

2 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Bucura-te de cei ai. Cauta in continuare, daca gasesti altceva, pleci. E foarte greu si pentru patroni in zilele de azi. Pana atunci fa-ti treaba cum poti mai bine. Eu am multi oameni in jur care cu tot dragul ar lucra daca le da cineva 6 milioane vechi.

| ade_7333 a răspuns:

Ar si trebuit sa stai cat poti de calm! probleme de genu se intampla mai mereu, in firmele mari, patroni se poarta cu angajati de parca ar fi niste gunoaie asta e Romania si orcat am incerca sa schimbam ceva nu putem.Mereu cei ajunsi sus, vor avea cuvant in fata noastra! Si de aia e biine sa avem o afacere a noastra, cat de cat buna, in ziua de azi am ajus cu toti sa furam sa ne apucam de afaceri prin furat ca altfel nu iese banul! Nu te mai lasa calcat in pirioare ar fi trebuir sa-ti dai demisia si fa ceva