| mardeamor a întrebat:

De unde pot lua adeverinta medicala daca nu am medic de familie? cum ar trebui sa procedez? o platesc insa daca ma duc la policlinica ce sa spun la ghiseu de informatii jos?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Precizează ce fel de Adeverinţă medicală doreşti şi pentru ce anume este necesară!
Sau ai nevoie de o Trimitere?

Apoi mai vedem ce & cum...

Toate cele bune.

| mardeamor explică:

Bursuc001 imi trebuie o adeverinta medicala ca sunt apta de munca

| bursuc001 a răspuns (pentru mardeamor):

Atunci când vrei să răspunzi unui user, TREBUIE să apeşi pe "Raspunde" aflat SUB răspunsul dat de userul respectiv, acolo ţi se va deschide o "casetă" ( de dialog ) în care-i scrii mesajul/răspunsul!
În acest mod, userul respectiv va primi o NOTIFICARE şi va ŞTI că i-ai trimis un răspuns.
În caz contrar, el NU ştie că cineva i-a răspuns la mesaj.

Acum am dat întâmplător peste întrebarea ta ( aceasta ) şi am observat că mi-ai răspuns ( incorect )!

REVENIND la "problema" ta : Adeverinţa medicală conform căreia eşti "aptă de muncă" se eliberează de medicul de familie ( cel care are Fişa/istoricul tău medical ).
Chiar dacă acum nu eşti asigurată ( probabil că nu ai plătit asigurarea ), bănuiesc că ai fost înscrisă ( în trecut ) la un medic de familie - medic care mai are Fişa ta...
Mergi la acel medic de familie şi respectivul, contra cost ( 10-20 lei ), îţi va elibera Adeverinţa dorită :)

Sau, o poţi solicita la orice medic de familie, ori cabinet/clinică de medicină generală - evident, contra cost ( în jur de 30 lei ) - vezi, spre exemplu, linkul :
https://www.medicover.ro/clinici/medicover-victoria/specialitate/4

De asemenea, Adeverinţa poate fi solicitată la un cabinet de Medicina Muncii...
http://www.avocatnet.ro/......munca.html

Oricum, respectiva Adeverinţă NU va fi suficientă pentru angajare : va trebui să faci şi analize medicale...

O zi frumoasă.

| KAGAMI a răspuns (pentru bursuc001):

Buna
Eu vreau sa mă transfer la alta școală dar am nevoie de fisa medicala.
Cu o pot obține?
Eu suficient daca aduc doar o adeverință?
Stau la sat iar ultima dată când am fost mi-a spus că după e am făcut 18 trebuie sa mă duc în alt loc