| macheamaemiluts22 a întrebat:

Deci am o poveste mai lunga, totul a inceput cand ma jucam baschet cu niste baieti intr-un parc public. A trecut un copil mai gras pe bicicleta langa noi si i-am zis in gluma ce faci Emilut, atunci taicaso s-a crizat ne injura si am zis sa plecam sa nu ne facem probleme cu el, eu am 16 ani sa nu uit. Si cand am plecat a zis ca vine cu masina sa dea peste mine si chiar a venit, a incercat dar m-a ratat atunci s-a coborat din masina am mers la el, i-am dat un pumn in gura a cazut pe jos si am plecat.
Daca am dovezile necesare ca m-a amenintat ca da peste mine si ca a venit sa dea si l-am filmat, pot sa am ceva probleme cu politia?
Banuiesc ca a luat somn ca nu s-a mai ridicat.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde ce va stabili cercetarea penala, daca respectivul iti face plangere penala pentru infractiunea de lovire sau alte violente.
Ai gresit si poti avea dosar penal daca respectivul poate dovedi ca tu te-ai dus la el si nu el a venit la tine.

| GabiDumitrescu a răspuns:

TU sa ai probleme? Pai ce a facut e tentativa de omor! Mergi la politie urgen si fa plingere!

| anonimg a răspuns:

Cu toții veți fi amendați pentru că toți ați încălcat legea; fiecare după gravitarea faptei sale: tu mai puțin, iar cel ce a căutat să dea cu mașina peste tine va face 100% pușcărie și va rămâne fără permis pentru totdeauna.
Trebuie să ne stăpânim și să nu mai glumim pe seama oamenilor. Astăzi nu ar mai fi avut cine să ne scrie...
Tu dar caută să te împaci cu familia respectivă, și să trăiești în pace în mijlocul oamenilor.