| anonim_4396 a întrebat:

happy
Am o problema.
Eu am 15 ani, si acum vreo 2 ani mi-a placut de un baiat. Si lui i-a placut de mine si intr-o seara m-a sarutat. Si inainte de el fusesem cu altul care a zis ca daca o sa mai fiu cu vreun baiat ii zice nu stiu ce lui mama. Pai si in seara aia el m-a vazut cum mam sarutat cu ala. A zis ca daca nu ma desparteam atunci de el ii zice lui mama nu mai stiu ce. Si m-am despartit de ala (Razvan).
Acum vreo 3 zile eram la un suc cu fetele si nu stiu cum a venit vorba de Razvan. Atunci mi-am dat seama ca inca imi mai placea de el. Dafuq el e cu 2 ani mai mare decat mine.
Si in ziua aia fara sa stiu eu fetele lau sunat si iau zis ca eu inca il plac si etc.
Si miau aranjat o intalnire cu el dar eu nu stiam. Mam dus cu fetele in parc unde ce sa vezi? Era Razvan. Mia cazut fata. Am fugit repede in bloc, (era sa ma mai calce si o masina, dar nu am patit nimic) si ma suna el de pe telefonul unei prietene. Daca eu nu mai vorbisem cu el de o gramada de timp logic sa nu ii mai stiam vocea. Si raspund eu si zice:
El:"Unde esti?"
Eu:"De ce?"
El:"Unde estii?"
EU:"Dar cine sunteti?"
El:"Sunt Razvan, unde esti?"
Si atunci am inchis.
Am coborat din bloc si m-am dus in parc, si am vb cu el.
Si a zis ca are prietena. Cand a plecat m-a sarutat pe obraz...Si le-a zis fetelor care erau dupa parc ca se simte prost. Fetele au venit la mine si mi-au zis asta.
Ieri eram cu fetele pe afara si il vad ca trece cu bicicleta. Eu mam pierdut si nu stiu de ce si am fugit iar, cu toate ca nu venea la mine dar m-a vazut si nu stiu cum sa zic, imi batea inima foarte tare si nu stiam ce sa fac.
Nu sunt suparata ca el e cu altcineva, dar am impresia ca putin ma place... Habar n-am ce sa fac asa ca va rog imi spuneti si mie ce sa fac cand il vad ca sa iasa totul bine?
Sper ca nu v-am plictisit. Dau funda :*.

Răspuns Câştigător
| gfghn a răspuns:

Simti ceva pentru el si nu poti sa il uiti. Nu poti sa te pacalesti singura. Accestea sunt sentimentele tale fata de el si nu poti schimba. Nu cred ca il vei uita curand. Si eu am trecut prin asta si nu am putut sa uit adevarul era ca il placeam intr-un fel darr. Nu sti ce va fi poate el va decide ca vrea sa fie cu tine. poate si el are acceleasi sentimente fata de tine. Daca te place un pic inseamna ca si el se gandeste la tine! Funda?

2 răspunsuri:
| gfghn a răspuns:

Incearca sa al uiti atata timp cat are prietena. Daca te placea se despartea de prietena lui si facea cumva sa fiti din nou impreuna. Evital cu cat il vei vedea mai mult cu atat te vei gandi mai mult la el. Funda?

| Teodora201 a răspuns (pentru gfghn):

Am zis ca ma place doar putin. Si degeaba il evit ca nu pot sa uit. Dar pentru mine nu e asa ca vai are prietena si trebuie sa plang. NU! Eu ma gandesc la el si nu is genul acela care plange dupa fiecare.

| gfghn a răspuns (pentru Teodora201):

Simti ceva pentru el si nu poti sa il uiti. Nu poti sa te pacalesti singura. Accestea sunt sentimentele tale fata de el si nu poti schimba. Nu cred ca il vei uita curand. Si eu am trecut prin asta si nu am putut sa uit adevarul era ca il placeam intr-un fel darr. Nu sti ce va fi poate el va decide ca vrea sa fie cu tine. poate si el are acceleasi sentimente fata de tine. Daca te place un pic inseamna ca si el se gandeste la tine! Funda?