| NiculaiMarianTraian a întrebat:

Declaratia de parasire a localitatii poate fi facuta si pe telefon?

Răspuns Câştigător
| Adrian5575 a răspuns:

Da, se poate.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, deoarece se cere semnatura olografica (de mana) pe hartie.

| Violleta2022 a răspuns:

Iar aici ai explicatiile date de Inspectoratul de Politie, referitor la declaratie, unde este specificat ca se poate scrie pe laptop sau computer declarati, dar trebuie printat sis emnata DE MANA (olograf):
https://b.politiaromana.ro/......raspundere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,a fost si anunțat că se poate folosi si declaratia facuta pe telefon. Daca cere semnătura de mana, semnezi o foaie si atașezi poza la semnatura. Este o aplicatie pe Magazin Play tip declaratie care permite asta