| anonim_4396 a întrebat:

Descarcarea muzicii de pe internet este legal? Eu am o aplicatie pe telefon cu care descarc muzica. Furnizorii de internet pot considera asta ceva ilegal? Sau copyright

5 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Teoretic ilegal, practic, normal, la ordinea zilei.

| Yurisa a răspuns:

Bineinteles ca da. In Romania nu e asa de bine reglementata piratatul muzicii de pe internet, si o face atat de multa lume ca nimanui nu ii pasa

| anonim_4396 explică (pentru Yurisa):

Deci e legal sau ilegal

| Yurisa a răspuns (pentru anonim_4396):

Ilegal

| Ciscodus a răspuns:

Daca nu platesti pentru aplicatie sau pentru acele melodii, tu ce zici este legal sau ilegal?