| anonim_4396 a întrebat:

Detin o revista online impreuna cu cativa prieteni si ne intrebam daca trebuie (obligatoriu) sa fie inregistrata undeva... ca o firma? Ne trebuie ISSN?

Mai ales ca avem doar cateva articole pe site si restul sunt in revista, pentru care trebuie sa te abonezi si sa platesti ca sa o citesti. :/

Avem multi abonati, e legal ce facem? rolling on the floor

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca incasati bani pentru revista atunci ar trebui sa aveti o firma si sa platiti pentru veniturile obtinute, altfel faceti evaziune fiscala si fapta constituie infractiune.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Legal este ca orice venit să fie impozitat. Dacă plătiți impozit e ok altfel nu prea