| L3onard21 a întrebat:

Din punct de vedere legal, ce poate sa-ti facă profesorul dacă chiulesti? Care pot fi consecințele chiulitului?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand o sa-ti puna absente nemotivate, apoi la fiecare 10 absente nemotivate pe semestru se scade media semestriala la purtare cu 1 punct si apoi poate propune o sanctiune disciplinara.

| darrio2007 a răspuns:

Absenta. La mai multe absente, scaderea notei la purtare. La si mai multe, poti fi exmatriculat.