| Sawarekh a întrebat:

Din punctul vostru de vedere, care credeti ca este tara cu cea mai corecta democratie?

Adica, nu ma refer democratia din America, in care accesul de droguri si arme e la indemana orcui.

14 răspunsuri:
| YoungScarecrow a răspuns:

Elveția

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns:

Tarile nordice.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns:

Elvetia!

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Sunt tari vechi in Europa (de 3000 de ani) care stiu ce este democratia. Grecia, Italia etc

| DeMicUnCălător a răspuns:

Suedia

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru alexxxxxxxxxxxxzzzzz):

Eu, dealer de droguri legal, o sa fac in asa fel incat sa iti var niste droguri in bautura ca sa imi maresc clientela si sa fac mai multi bani.

Răspuns utilizator avertizat
| Sawarekh explică (pentru KronstadtRevival):

Hai lasa, nu e vorba de asta.
In fiecare tari exista o democratie mai mare, sau mai mica, o dictatura mai mare sau mai mica.

Răspuns utilizator avertizat
| Sawarekh explică (pentru KronstadtRevival):

Eu am spus ca exista o democratie mai mare sau mai mica.
In functie de tara in care te aflii, ea poate fi mai stabila sau mai putin stabila.

Logic nu?
Decat sa ne contrazicem, mai bine nu mai da comentarii, Multumesc!

| Simpatic a răspuns:

Cea mai corecta tara din punct de vedere politic, social, moral este una singura Singapore, o tara superba dar scumpa pentru a trai.
Noi cei din UE suntem popoare de corupti, lacomi si subiectivi in orice, comparand cu ei suntem net inferiori ca si comportament ca si dezvoltare, ca si prosperitate, ca si atitudine a autoritatilor fata de oameni, ca si comportament a politicului fata de cetateni. Nu degeaba sunt atat de dezvoltati fara ajutoare de la altii, fara sa intre in conflicte false ca sa aiba de castigat de pe urma altora ( asa cum face gigantul SUA)winking