| Sawarekh a întrebat:

Din punctul vostru de vedere, care credeti ca este tara cu cea mai corecta democratie?

Adica, nu ma refer democratia din America, in care accesul de droguri si arme e la indemana orcui.

14 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cea mai corecta tara din punct de vedere politic, social, moral este una singura Singapore, o tara superba dar scumpa pentru a trai.
Noi cei din UE suntem popoare de corupti, lacomi si subiectivi in orice, comparand cu ei suntem net inferiori ca si comportament ca si dezvoltare, ca si prosperitate, ca si atitudine a autoritatilor fata de oameni, ca si comportament a politicului fata de cetateni. Nu degeaba sunt atat de dezvoltati fara ajutoare de la altii, fara sa intre in conflicte false ca sa aiba de castigat de pe urma altora ( asa cum face gigantul SUA)winking

| dullcat a răspuns:

Tarile nordice.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Elvetia!

Răspuns utilizator avertizat
| DeMicUnCălător a răspuns:

Suedia

Răspuns utilizator avertizat
| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Sunt tari vechi in Europa (de 3000 de ani) care stiu ce este democratia. Grecia, Italia etc

| YoungScarecrow a răspuns:

Elveția