| Burcix a întrebat:

Doresc sa am Buletinul la 18 ani de ziua mea sau mai repede.Se poate fara sa platesc ceva in plus? Am inteles ca 30 de zile dureaza pana til schimba. Daca ma duc mai repede cu 30 de zile de ziua mea il voi primi la timp? Va rog cineva care stie sa ma lamureasca exact

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cartea de identitate se poate preschimba cu 180 de zile inainte de expirare. Daca te duci cu 30 zile inainte sigur o sa-l ai de ziua ta. Numai bine!

| benny a răspuns:

Iti schimbi buletinul atunci cand iti expira si ti-l da in 7 zile.