| anonimm123456789 a întrebat:

După cat timp se sterg amprentele?

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citește un tratat de criminalistică, dacă tot te interesează amprentele!
Pa, pa.

| BiuL a răspuns:

Depinde de multi factori, de exemplu niste amprente pe nisip dispar cum a venit valul, insa niste amprente pe sticla mai ales daca omul a avut degetele lipicioase, pot ramane mult si bine daca nu le sterge nimeni.
Spui ca ti-a fost furat un bun, problema e ca tu poti depune plangere penala in termen de 2 luni de la momentul in care ai luat la cunostinta de producerea faptei sau ai aflat cine e autorul...

| Wehrmacht a răspuns:

Doamne deci ma uit la raspunsuri si nu pot sa cred ca exista oamenii ca aia.
Depinde de obiectul pe care au fost lasate amprentele.Sunt sanse ca hotul sa fi avut manusi sau sa le fi sters cu ceva.Nu cred ca exista fiinta atat de proasta incat sa fure si sa atinga obiectele (care raman la proprietar) fara manusi sau fara sa stearga amprentele.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Wehrmacht):

Raspuns de fundita! Bravo!

| LittleBugsBunny a răspuns:

Cum adica se sterg? de unde sa se stearga? scuze nu iti inteleg intrebarea posibil ora inaintata

| anonimm123456789 explică (pentru LittleBugsBunny):

Mia fost furat aur din o cutiuta acum cam 2 luni si vreau sa stiu daca rezolv ceva daca mă duc la politie.

| LittleBugsBunny a răspuns (pentru anonimm123456789):

Nu ai ce pierde... oricum politia nu te taxeaza ca i-ai chemat dar de ce nu ai facut-o imediat dupa furt? acum nu cred ca mai recuperezi aurul...

| elyfel a răspuns:

Depinde daca sunt la politie raman in bazele de date daca sunt sterse atuncea

| Christchen a răspuns:

Depinde la ce te referi cu amprentele, daca deja ţi-au fost luate atunci cu siguranta ele vor ramane in baza de date a poliţiei.

| Alex_6294 a răspuns:

Fapta ramane cam 5 ani in atentia politiei, dupa care, daca in acest timp faptasul nu a fost gasit, se sterge fapta si automat si amprentele care au fost luate de la locul faptei.