| ownuoana a întrebat:

Dupa ce termin liceul cu specializarea filologie pot sa dau la facult. de drept?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa dai la ce facultate vrei, inclusiv la drept, n-are mare importanta profilul liceului absolvit, importanta este diploma de bacalaureat. Numai bine!

| pwp a răspuns:

Poti sa dai la orice..profilul liceului n-are legatura cu facultatea happy

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Da, poti.
Vezi doar sa fii bun la ceea ce alegiwinking.
Bafta!

| Dianaㄨ a răspuns:

Da, poti sa dai la drept, este chiar indicata o facultate de domeniul materiilor pe care le-ai facut in liceu.
Invata gramatica si economie pentru examen si o sa fie bine!