| Ukaya a întrebat:

Dupa ce trece criza asta sustineti demiterea lui Iohanis?

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric nu pot sa sustin o idiotenie a poporului.
Nu-i vinovat presedintele ca prostimea a decis sa nu respecte regulile, sa nu se protejeze si nici nu vor sa se vaccineze.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Cum sa nu stiu baiete, ca toate ziarele Australiene scriu despre Romania, ultima gaina proasta a Europei, care refuza vaccinarea, apoi am inca frati, surori si nepoti in tara, evident ca stiu foarte bine ce se intampla acolo.

| Violleta2022 a răspuns:

Ia de citeste Dorinele, ca numai prostii vorbesti, cand nu intelegi ce citesti:

"Klaus Iohannis:
Vaccinurile anti-COVID sunt sigure și eficiente. Conspirațiile și teoriile fake news fac extrem de mult rău

Vaccinarea împotriva COVID-19 este cea mai bună modalitate de a reduce efectele lepandemiei, a spus președintele Klaus Iohannis. El a dat exemplul țărilor cu rată mare de vaccinare, în care numărul de infectări a scăzut semnificativ.

„Vaccinarea este singura soluție care vedem că funcționează în toate statele în care pandemia a fost semnificativ redusă prin vaccinarea populației în proporție covârșitoare.

Este în același timp și argumentul suprem împotriva tuturor celor care, contestând cu premeditare sau din ignoranță vaccinurile, sunt indirect responsabili și vinovați de suferința semenilor pe care, chipurile, încearcă să îi salveze de efecte secundare adverse imaginare", a spus Iohannis într-o declarație de presă.

„Vaccinurile anti COVID sunt sigure și eficiente, la fel cum și formele severe și decesele cauzate de această boală sunt reale și dramatice. Conspirațiile și teoriile fake news fac extrem de mult rău celor încurajați să refuze tocmai soluția care le-ar putea salva viața", a adăugat el.

Președintele a anunțat că, în contextul crizei sanitare în valul 4 al pandemiei Covid-19, a convocat o ședință cu responsabilii guvernamentali pentru a institui „măsuri clare, restrictive, singurele care mai pot diminua în acest moment răspândirea infectărilor". Acesta a spus că pregătirea valului 4 a fost deficitară iar campania de vaccinate „mult prea lentă".

sursa:
https://www.digi24.ro/......au-1706231

| doctorandus a răspuns:

Demiterea se poate face doar pentru tradare sau fapte la fel de grave. Nu se poate face ca Parlamentului nu-i place de el.

De ex. demiterea temporara a lui Basescu a fost gresita, deoarece nu a facut nicio fapta de o asemenea gravitate.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu are nici un sens demiterea lui.

| Mayhem666 a răspuns:

Criza? Suntem in criza? Cum si de cand? Eu nu stiu de nici o criza.

| gabicoo a răspuns:

Eu zic să îi prelungim mandatul!
laughing

E cel mai bun!
happy
*$%&#@ măsii!

| CIaudiu a răspuns:

AlexDorinel, vorbesti niste tampenii mai mari decat tine. Tocmai ca are o legatura foarte mare pentru ca guvernul nu a fost in stare sa creeze o campanie de vaccinare completa si bine informata asa cum ar fi trebuit. Ce fac ei in momentul de fata, ia zi-mi tu? In loc sa vorbeasca despre situatia pandemica a tarii si sa ajunga la un consens in beneficiul nostru, ei stau si se razboiesc intre ei cine sa ajunga prim-ministru. Halal Guvern!

Cat despre cel care a pus intrebarea, imi poti spune si motivul pentru care ar trebui demis? Si inca o intrebarie. Ai citit vreodata constitutia Romaniei, gen, stii care sunt atributiile presedintelui?

| Ukaya explică (pentru CIaudiu):

Iohanis e de vina ca a descurajat oameni sa se vaccineze in vara cand a zis ca s-a terminat pandemia si acum cand nu da stare de urgenta dar a dat lla 50 de cazuri pe zi si ne-a lasat tot el fara guvern

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ukaya):

Iohanis nu a descurajat pe nimeni, chiar a incurajat vaccinarea dar esti tu prea mic si prost ca sa intelegi politica. Ti-am spus si in alte ocazii, lasa policica oamenilor mari, care o inteleg si nu ai vorbi prostii.
Sunteti aici fiindca refuzati sa va vaccinati si sa va protejati, din vina voastra si a parintior vostri care decid sa bage capul in nisip sis a pretinda ca nu vad si aud, stirile din lume, care spun toate: vaccineaza-te ca sa nu mori!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dar sustin demiterea lui Sorin Campeanu si a lui Arafat.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Nu știu de ce am citit inițial "demnitatea".

Nu susțin NIMIC!

(nu am nici o legătură cu politica, nu mă pasionează subiectul, doar... deznodamanturile! )