| Ukaya a întrebat:

Dupa ce trece valul 4 nu ar trebui fortata vaccinarea si cine refuza sa fie bagat la inchisoare pentru tentativa de ucidere a celorlalti?

21 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui ca vaccinarea sa fie obligatorie, mai ales pentru cei care, prin natura serviciului, intra in contact cu multe persoane (medici, politisti, cadre didactice, etc).
Cat priveste inchisoarea ai cam sarit peste cal, nu se poate asa ceva.

| Ukaya explică (pentru Ioandelasal):

Nu sunt de acord pentru ca nu e drept sa fie doar pentru ei obligatorie. profesori o sa zica ca e dreptu lor sa vb doar cu elevi vaccinati medici o sa zica ca daca ei se vaccineaza de ce sa mai primeasca pacienti nevaccinati?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ukaya):

Este parerea ta si nu ma intereseaza ca nu coincide cu a mea, fiecare are dreptul la o parere, chiar daca ar fi gresita.

| Ukaya explică (pentru Ioandelasal):

Gandeste-te doar ca la o clasa sunt 30 de elevi si 1 profesor nu ajuta cu nimic sa fie vaccinat doar 1 profesor daca elevi nu sunt

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ukaya):

N-am scris toate categoriile care ar trebui obligate, am spus ca toti care intra in contact des cu alte persoane, sigur ca si elevii ar trebui si mai sunt si altele.

| Legion7X a răspuns (pentru Ioandelasal):

Tu îți dai că ce spui, este ca și cum guvernul pune stăpânpire pe corpul tău, indiferent de natură problemelor care ai. Ește ca și ar veni cineva la tine acasă să, îți dea nu știu ce medicamente cu forța deși nu ai nimic. Păi altul poate are alergie, altul poare nu știu probleme cu inima, altul nu-i primește nu știu ce substantă etc. Cine garantează sănătatea pentru posibilele efecte, acelea rare? Lumea nu-i proastă, nu se informează numai din România. In rest Eu aș zice să fie pe alegerea fiecăruia ce face cu viața sa, nu să se impună.

https://youtu.be/Sqx69oavN48

https://youtu.be/7Tzi7APK8Y4

| Ioandelasal a răspuns (pentru Legion7X):

Se pare ca n-ai habar de vaccinare, chiar daca ar fi obligatorie aceasta nu se face la persoanele la care este contraindicata.

| Legion7X a răspuns (pentru Ioandelasal):

laughing păi stai puțin se face niște teste înainte să vadă daca îți primește vaccinul sau nu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Legion7X):

Se completeaza chestionarul si acolo spui daca ai boli sau contraindicatii la vaccin si medicul care vede chestionarul iti spune daca il poti face sau nu.

| Legion7X a răspuns (pentru Ioandelasal):

Aceste contraindicații la vaccin, se scriu dacă se cunosc exact, nu pe ghicite substantele și efectele din care este făcut vaccinul. Cum nimeni nu stie exact ce ar afecta din corp, se ia în considerare doar reacțiile ușoare gen febră, senzație se slăbiciune. Restul rămân surprize. Oamenii care au făcut miocardită, tromboze un număr posibil rar, nu li s-a mai prescris să nu îl facă, pentru că nu se știa dinainte.

| Simpatic a răspuns:

Dupa valul 4 e posibil sa apara valul 5 si tot asa...probabil gunoaiele care rapandesc voit acest virus sunt in continua cercetare si modificare a acestuia. Mie imi bate la ochi au vorbit specialisti din SUA, pe care eu ii cred, au zis ca un virus sa sufere mutatii pe cale naturala (deci nu modificat in laborator) are nevoie de zeci de ani, ori la noi apar tulpine noi de la semestru la semestru de la an la an...nu bate la ochi cumva? nu cumva cineva merge la serviciu studiind si modificand acest virus?! Ce monstri pot sa fac asta? astia ar trebui pusi in fata plutonului de executie, eu m-as inscris pentru a trage in ei!

| Celcestietot a răspuns:

Ok Karen.

| gabicoo a răspuns:

Corect ar fi să se procedeze ca in Italia. Vaccinarea să fie obligatorie pentru cadrele medicale, didactice, politie, etc. Cine refuză vaccinarea sa i se suspende contractul de munca!

| Lukasssz a răspuns:

Medicii si politistii ar trebui sa fie obligati sa se vaccineze!

| Ukaya explică (pentru Lukasssz):

Si pacienti dc nu?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Eu zic sa-i deportam in Siberia mai bine.

| dinaprilie a răspuns:

Si pe tine sa te perpelim la foc mic…

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta înseamnă că și cei care nu porta masca ar trebui băgați la închisoare, dacă am ajuns la fascism e grav. Și cei vaccinați transmit virusul.
Am văzut mulți oameni care nu poarta masca pe strada, și cam ar trebui ca sunt bombe cu ceas, ce ar fi și ăștia sa fie băgați la mititica? Asta e gândire limitata și fascista. Vezi ca în alte tari e mult mai rău decât la noi, nu te lasă să vorbești cu o persoana cunoscuta în magazin ca cheamă politia și te amendează. Pe unul l-am văzut făcându-i poze unui tovarăș în fata unui brand în centru și imediat i-au luat politia sub roti.

| outsidethebox a răspuns:

Termenul "fortat" inseamna ca nu esti de acord si ca nu de buna voie faci ceea ce ti s-a cerut tie, ca sa multumesti cealalta parte. Pai sa vedem, daca ar pune mana pe tine un grup de homosexuali te-ar introduce in grupul lor de studiu, ca material didactic, ce parere ai avea?

| MariaEElena0505 a răspuns:

Doamne ferește. Eu sunt vaccinată, am covid momentan, stau in izolare. Dar cum sa gândești astfel? De democrație ai auzit? Fiecare face ce vrea. Avem libertatea de a alege.

| Amimanera a răspuns:

Pana ieri iti tremurau chilotii de frica de reactiile adverse, acum dupa vaccin gata ai devenit intolerant la nevaccinati.