| aDEeLAa a întrebat:

E ilegal sa ajutam refugiatii din alte tari? DACA DA, care sunt consecintele?

Răspuns Câştigător
| andreistalkerromania a răspuns:

E ilegal si consetintele sunt ori il confisca ori 5 ani+confisca ori 500 milioane+confisca. Sau tie nu iti face nimic

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este ilegal daca refugiatul sta legal in Romania.

| aDEeLAa explică:

Ok...multumesc frumos de raspuns...m-ati lamurit!

| aDEeLAa explică:

Ioandelasal, in tara refugiatului a avut loc o revolta...parintii acestuia au fost omorati si ar vrea sa se mute in Romania dar cei din tabara adversa vor sa-l omoare... vrea sa vina in Ro sa nu mai fie refugiat crezi ca pot sa il jut cumva?

| doctorandus a răspuns (pentru aDEeLAa):

Daca inchei o casatorie pentru a frauda la imigrare poti face chiar parnaie pentru trafic de persoane (desi daca ai cazier curat ai putea primi cu suspendare). Daca respectivul e sigur ca asa stau lucrurile, vine-n Romania sau alta tara din UE (de preferinta mai bogata) si cere azil politic. Daca n-are la el documente de identitate e cam fara rost sa mai ceara azil. Daca a pus piciorul vreodata intr-o tara din UE, trebuie sa ceara azil in prima tara din UE in care a pus piciorul. Daca i-a fost refuzat azil politic intr-o tara din UE e cam inutil sa ceara din nou azil.

| andreistalkerromania a răspuns:

Funda?