| AlexDorinel a întrebat:

E normal ca la 16 ani un baiat sa doarma pe la prieteni acasa? Pe la prieteni din alte orase etc.

Am un prieten care face asta si m-am intrebat mereu cum il lasa parintii sa faca toate astea))

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"m-am intrebat mereu cum il lasa parintii "

or fi prin Spania, la căpșuni sau ce s-o recolta/planta acum

| Frank51 a răspuns:

Nu este nici anormal, fiecare familie are niste principii si depinde de ele. Acum in situatia cu covid mi se pare chiar ok sa dormi la prieteni daca cumva trece de 22.

| Nirvanaaa a răspuns:

Fiecare familie are regulile ei.

| mont a răspuns:

Depinde cât de cuminte e și el și prietenii lui. In condițiile restricționării circulației și a altor activități ale tinerilor din cauza covidului asta rămâne una din putinele distractii/metode prin care mai poți sa te vezi cu prietenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de cât de responsabile băiatul.

| mihaela000ela a răspuns:

Daca se intampla foarte rar, din varii motive, ar fi scuzabila atitudinea parintilor...dar, ca practica frecventa, denota de neglijenta si iresponsabilitate.

Răspuns utilizator avertizat
| mihaela000ela a răspuns (pentru AlexDorinel):

Iresponsabili.

| Nimeni20192018 a răspuns:

Mie mi se pare normal.

| AndonAleksandru a răspuns:

Aici depinde numai si doar de părinți! Daca ei te lasă sau nu.
Orice părinte are mentalitatea lui, si orice familie au regulile lor.