Întrebare recomandată | EvelynSch a întrebat:

E vreo problemă dacă merg la casa de asigurări cu adeverința de la școală la o săptămână după ce am împlinit 18 ani? Nu am avut cum să ajung acolo, deoarece n-am fost în oraș.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu va fi o problema. Adeverinta care-ti atesta calitatea de elev sau de student poti sa o duci chiar si la inceputul lunii septembrie( pana in septembrie este valabila asigurarea avuta inainte de implinirea varstei de 18 ani). Calitatea de elev sau de student ( pana la varsta de max. 26 de ani) trebuie dovedita pentru fiecare an scolar in parte.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Nu e nici o problemă!
Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......sa-ateste/

Toate cele bune!

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu, nu e nici o problema