| Climinte_Cristian_2000 a întrebat:

Eram cu niste prieteni la ora 1 dimineata pe afara cu doua doze de bere si niste domni militieni au venit si ne-au legitimat. Au zis ca imi trimit dimineata acasa o amenda de 100 de lei pentru consumare de alcool in locuri publice, dar nu mi-au facut niciun proces verbal, nu mi-au dat nicio hartie. Am peste 18 ani. Se poate sa primesc amenda sau era doar la intimidare? Tin sa precizez ca politistul o tinea pe glume.

Răspuns Câştigător
| AlexSalling a răspuns:

Nu, nu vei primi nici-o amenda. Mai glumesc oamenii.

| Climinte_Cristian_2000 explică (pentru AlexSalling):

La asta ma gandeam si eu, trebuia macar sa imi dea o foaie ceva

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca voi ati fost glumeti, au glumit si ei... laughing

| anonimg a răspuns:

Fundă pentru Alex!
Dacă nu ți-a întocmit nici un proces verbal atunci nu vei primi amendă. Dar data viitoare ar însemna că îi iei peste picior dacă te vor mai găsi la fel.

| Climinte_Cristian_2000 explică (pentru anonimg):

Multumesc mult, apreciez

| iChappie a răspuns:

Teoretic nu ar trebui sa primesti nimic ca doar pe aia care pică din picioare morți de,, obosiți"(băuți)nu le face nimeni nimic!

| unulafel a răspuns:

Dacă ti-a luat datele personale ramane sa decidă el dupa cum are chef daca mai sta sa iti scrie amenda sau nu. Nu trebuie neaparat sa semnezi. Dar poate ai noroc si uita sau nu mai are chef sa-ti scrie amenda