| Bobonete a întrebat:

Este adevarat ca nu pot sa trec la vama cu 2 cartuse de tigari (cu bon fiscal)?

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Ba da cu 2 cartuse poti, nu poti peste doua. Acum depinde de unde vii

| Bobonete explică (pentru MeConstantine):

Romania -> Austria

| MeConstantine a răspuns (pentru Bobonete):

Cu 2 cartuse te poti duce lejer

4 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Pentru o perioadă limitată, unele state membre (Austria, Belgia, Danemarca, Finlanda, Franţa,
Germania, Irlanda, Italia, Suedia şi Marea Britanie) menţin limitele pentru unele produse din tutun
(de până la 200 de ţigări) pentru ţările care au aderat la Uniunea Europeană după 2004. Mai multe
informaţii privind aceste limite pot fi obţinute de pe site-ul Comisiei Europene, secţiunea de vamă şi
taxe (http://ec.europa.eu/......ex_en.htm)

| Bobonete explică (pentru MeConstantine):

Multumesc pentru informatii. Stima!