| Marius0012 a întrebat:

Este considerata psihopatia bola psihica? Daca da, ea necesita un regim special de detentie?

3 răspunsuri:
| Dandanache a răspuns:

Este considerata masina autovehicul?

Psihopatie asta inseamna: boala psihica (psyche – suflet, psihic, pathos – boală).

| Marius0012 explică (pentru Dandanache):

Imi cer scuze, exprimarea mea a fost deficitara.Eu ma refeream daca este considerata boala psihica ce necesita regim special de detentie

| Dandanache a răspuns (pentru Marius0012):

Depinde despre ce fel de psihopatie/boala psihica este vorba. Diagnosticul de psihopatie e prea general pentru a putea indica regimul necesar.