| anonim_4396 a întrebat:

Este Corneliu Vadim Tudor,Cel mai cult inteligent Om Politic al Vremurilor De azi? Cu toate ca putini sunt cei care l pot intelege! Sau asteptam sa moara, si dupa aia ii vom ridica statuie? intelegeti voi ce vreau sa spun!

15 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu imi plac afirmatiile de genul "cel mai...", insa cu siguranta este UNUL DINTRE cei mai inteligenti si mai culti politicieni. Dar aceste calitati nu sunt nici suficiente (si nici macar necesare) unui bun om politic.

| Hombre a răspuns:

O laba trista a vremurilor comuniste apuse in care manca c.a.c.c.a.t cu vitanja si nu ii ajungea limba sa linga toate cururile comunistilor. Un individ slinos la gura care a injurat pe toata lumea, intelectual inteligent cu apucaturi de derbedeu, lacom si mincinos.

| ThePoet a răspuns:

Are gandire buna dupa parerea mea si tine mult la patriotism, la popor, la valorile noastre. Asta imi place la el. Din pacate isi doreste prea multa atentie si are niste recitaluri exagerate si niste idei tampite (cum e filmul ala pe care vrea sa-l faca mai nou). Asta il trage in jos. Probabil dupa ce o sa moara o sa ii ridice statuie. Asa suntem noi de obicei, si asa sunt oamenii in general, vezi si tu. Anul asta, parca, a murit una, Whitney Houston. Sa mor de stiam cine era inainte sa moara. S-a creat o valva internationala mai ceva ca la tsunami-uri sau cutremure. Toata lumea o labarea cu "RIP" si de-astea. asa suntem noi...

| VadTot a răspuns (pentru ThePoet):

Ce film Vrea sa faca?

| ThePoet a răspuns (pentru VadTot):

Ăsta se anunţă a film cel mai tare film românesc! Vadim Tudor a făcut scenariul, Geo Saizescu îl regizează, iar Bendeac şi Simona Gherghe sunt actorii principali!
Scandalul dintre Oana Zăvoranu şi vrăjitoarele Vanessa şi Melissa l-a fascinat atât de tare pe Corneliu Vadim Tudor, încât a făcut un scenariu pentru un film.

Vadim s-a gândit la toate, a scris tesxtul pentru filmul Diavolul şi starleta, a făcut rost de regizor în postura lui geo Saizescu şi are în minte şi actorii care vor juca. Mihai Bendeac este favorit să joace rolul diavolului, în timp ce Simona Gherghe sau chiar Oana Zăvoranu sunt preferate pentru rolul Oanei. "Diavolul va fi Mihai Bendeac, iar pe Simona Gherghe o vreau în rolul Oanei. Acum să vedem şi ce zice domnul Saizescu pentru că el este regizorul de platou. Eu sunt tatăl filmului şi cred că voi apărea şi eu.", a spus Vadim Tudor la Antena 1.

"M-a încântat ideea de comedie amară, de satiră şi mi se pare un proiect interesant. Am acceptat această provocare şi vom vedea ce iese", a spus şi Geo Saizescu, cunoscut pentru epicul film, "Păcală".

| mona a răspuns:

Sincer nu sunt cu politica dar de Corneliu Vadim Tudor pot spune ca e un om cu capul pe umeri si ceia ce mi place la el e ca spune lucrurilor pe nume, e un om direct

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, CVT este numai cel mai lingau si pupincurist om politic comunistoid din ziua de azi. Pen'ca un om cu adevarat cult si inteligent nu poate sa manace rahat cu polonicul, asa, ca Magaria-sa!
Deci, ce sa zic? Talent nativ prost directionat, pe un fond de micime sufleteasca trista... pacat de (unele dintre) poeziile lui!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Corneliu Vadim Tudor... nu îl apreciez deloc.
Este nesimţit când vine vorba a-i descrie pe politicienii din jurul său.
Cât despre comportamentul său... lasă de dorit.
Îmi pare rău pentru el.

| panther2007 a răspuns:

Sincer sa fiu nu prea imi placa politica, cat despre Corneliu Vadim Tudor il apreciez ca persoana nu ca politician.Cat despre cultura dansului as vrea sa nu comentez, sunt mult sub nivelul dansului, in cat nu ma aflu in masura de a spune ceva

| VadTot a răspuns (pentru panther2007):

De Ce te ai mai chinuit sa mi raspunzi daca intrebarea te depaseste ttoal doar asa sa te afli in trreaba?

| panther2007 a răspuns (pentru VadTot):

Esti sigur ca am raspuns doar pentru a ma afla in treaba?
Am sa spun ceva ca om il apreciez, insa prefer sa nu comentez nimic pentru ca as avea destule atat pro cat si contra.Dar pentru ca il apreciez prefer sa nu o fac!

| FataCareSeHolbaLaVaci a răspuns:

Auzi?! Tu ai citit vreuna dintre poeziile lui in care il venera pe ceausescu? Nu cred ca trebuie sa asteptam sa moara singur, poate avem noroc si il otraveste cineva...

| VadTot a răspuns (pentru FataCareSeHolbaLaVaci):

Crede ma si iti Garantez cu maba pe biblie ca toti il venerau pe Ceausescu! inainte de 89"Cel mai trist este ca in prezent ii ducem Dorul! Deci nu te lasa manipulata de ce vezi la tv sau ce citesti prin ziare ori pe aici pe net! Toata lumea la venerat pe Ceausescu! Si iti Garantez ca intr o zi i se va face o statuie Chiar merita Ceusescu o statuie! Te poti mandri cu vreun om politic din ziua de azi? Spune mi macar unul care tu i ai face statuie?

| Hombre a răspuns (pentru VadTot):

In ciuda faptului ca te-ai autointitulat "VatTot" chiar nu vezi si pricepi nimic si juri cu mana pe biblie ca toti il venera pe Ceausescu. De unde stii tu mai puta, ai trait vremurile acelea de juri cu foc asa?

| FataCareSeHolbaLaVaci a răspuns (pentru VadTot):

Tu nu gandesti logic in momentul asta. Ala era un criminal in serie, un analfabet, un idiot cum n-a mai vazut omenirea. Daca e sa vorbim asa, hai sa le facem statuie si lui stalin, lui hitler, lui che guevarra...