| AvalohAlyn a întrebat:

Care sunt tampitii si cretinii care il blameaza pe Corneliu Vadim Tudor si dupa moarte? Si ce au facut in viata acesti tampiti? Vad unii prin presa ca il ataca,chiar si dupa moarte, pe Vadim Tudor,dar daca ar avea toti romanii cultura, patriotismul, inteligenta si curajul lui Vadim Tudor Romania ar fi mai bogata..Sincer,cum poti sa te bucuri si sa ataci un om si dupa moarte?
Decat Iliescu(un cretin) sau Basescu(cel mai mare dintre cretini) il preferam de 1 milion de ori pe Vadim ca presedinte,asa impulsiv cum a fost el.

Iar lui Banciu nu poti sa-i doresti decat sa dispara din presa,la cat de penibil e.

Intrebare: Ce parere aveti despre Corneliu Vadim Tudor?

(PS:,sincer, eu l-am votat in trecutul recent.)laughing

Si ca o dovada ca oamenii l-au iubit si respectat pe Vadim este multimea de oameni prezenta la capela Bisericii,la sicriul si capataiul lui pentru un omagiu.happy Nu credeti ca decat cretini ca Basescu,Iliescu,Nastase si alti ratati cica mari politicieni,mai bine un Vadim Tudor impulsiv el sa recunoastem dar patriot,curajos,cult,inteligent,iubitor de animale...

Dumnezeu sa-l odihneasca, in final.

21 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Fiecare are simpatizanti si hulitori. Corneliu Vadim Tudor a fost iubit si urat si cat traia, iar acum unii ies cu declaratii murdare pentru ca poetul si politicianul Vadim nu le mai poate replica, in stilul caracteristic, vulcanic. Faptul ca tu il placi nu inseamna ca toata lumea trebuie sa-l bage in san si sa-l considere mai bun decat alti politicieni. Nu l-am placut, dar nici nu l-am urat. Cred ca cel mai bine spus e ca "l-am tolerat". Banuiesc ca si altii au facut la fel. Retine un lucru: Gusturile, indiferent de domeniu, nu se discuta!

| SergiuBoss11 a răspuns:

Eu apreciez inteligenta lui vadim, dar a fost un escroc in timpul vietii, unul dintre cei mai mari escroci.

| AvalohAlyn explică (pentru SergiuBoss11):

De ce escroc? Nu a furat si nu a fost corupt ca multi dintre politicienii din prezent.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Inseamna ca nu esti bine informat.

| AvalohAlyn explică (pentru SergiuBoss11):

Sergiule,nu are niciun dosar penal pentru coruptie si nici nu l-a chemat DNA-ul niciodata pentru asa ceva..plus dovada ca a murit foarte sarac.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

A furat milioane de euro dupa revolutiewinking.
nu a murit chiar asa sarac.ce e drept, bunuri financiare nu arelaughing, dar are case prin tot Bucurestiul, vile la mare si multe altele.Sa nu il compatimim atat de mult.

| AvalohAlyn explică (pentru SergiuBoss11):

Nu a furat nimic. poate il confunzi cu Nastase, Iliescu si compania...

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Bine,a murit inocent.ar trebui sa ii transformam osemintele in moaste si sa facem pelerinaje la capataiul sau periodic.

| AvalohAlyn explică (pentru SergiuBoss11):

Nu.dar nu cred ca a furat..nu are niciun dosar penal si nu e anchetat de DNA..cum sunt unii din prezent.

| AvalohAlyn explică (pentru AvalohAlyn):

Nu are niciun dosar penal pentru coruptie, furt, frauda etc

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Alane,in perioada de dupa revolutie a fost mai mult haos.cei ce au ajuns la putere au furat tot ce s-a putut.inclusiv vadim, iar politia stim cu totii ca este corupta cand e vorba de bani(ma refer la cei de sus din politie)

| AvalohAlyn explică (pentru SergiuBoss11):

Tu,de unde stii chestia asta? Te bazezi pe dovezi? Sincer, eu inca il mai vad pe Vadim singurul sau printre singurii politicieni necorupti din Romania.

| Liviu a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Eu le-am urat la toti din parlament sa il urmeze pana la ULTIMU. Cei care ii duceti doru la terminatu ala care oricum a furat mai mult decat a putut duce, va urez un calduros, sa muiriti in chinuri.Mai fura omu, insa mai trebuie si lasi pentru prostu de rand care dabia isi permite sa isi intretina familia.REstu care comentati sigur sunteti niste copilasi care sunteti inretinuti de parinti. xD

| AvalohAlyn explică (pentru Liviu):

Intai invata sa scrii, iar apoi mai lucreaza la partea morala din tine.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Liviu):

Astia sunt criminalii poporuluiwinking.cu banii de i-au sustras ar fi putut vindeca mii, zeci de mii de copii bolnavi(care au murit in cele din urma ca nu si-au permis operatia/tratamentul). Merita arsi pe rug, ca in evul mediu.winking

| Liviu a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Prietenas,nu dau doi bani pe felu cum scriu, atata timp cat omu ma intelege, cum ma inteles segiu.Nu trebuie sa scriu cu cratima ca sa intelegi ca raposatu care s-a dus, a furat de sa saturat.Iti urez tie si familiei tale sa supravietuiti din un salariu minim pe conomie.sa vedem cum va descurcati.CU toate ca vad ca esti nascut in '94 nu prea te duce doxa.Prietene,traiesti in Romania, daca nu ai pila mori de foame, daca nu ai relatii nu faci nimic, trebuie sa iti desenez? PRobabil esti pe bancile facultati, si o sa iesi cu o diploma si o sa te poti sterge cu ea la fund in vremurile incrancenate cand nu ai hartie igienica.Asta e tristu adevar,ai inteles? realizeaza o data ca nimic nu e cum pare a fi,nimic nu e roz,viata e o lupta, iar noi? suntem niste pitbuli, trebuie sa ne hranim, trebuie sa facem rost de un ban(evident noi prostimea o facem prin lucruri cinstite, sau 90% cinstite, pe cand parlamentari nu au problema asta)Pe vremea lu ceausescu erau muncitori care aveau salariu mai mare ca directoru, da ce sa stii tu? alde scuipa'n piulita ca tine stau si sparg seminte si se vaita ca nu au loc de munca la birou cu 10 clase.Atat am avut de zis, nu meriti efortu.

| AvalohAlyn explică (pentru Liviu):

De unde stii ca a furat? Nu vad ca are vreun dosar penal pentru asa ceva si nici nu l-a suspectat macar vreodata DNA-ul... Daca de el zici ca a furat ce sa mai zici de Iliescu, Nastase si Basescu, Boc?
El e printre singurii care nu au fost corupti, asta o stie toata lumea si probabil ca ai vazut la inmormantarea lui si la priveghi cati oameni l-au iubit si respectat...A fost cu 9 clase mai multe decat majoritatea politicienilor din prezent.

| Liviu a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu imi pasa, si tu si eu si toti daca eram la putere, toti bagam mana in buget.Insa nici chiar asa frate,bataie de joc, stam si ne gandim,vrei sa te angajezi,cere experienta, eu tu, ala ala abia am terminat scoala, ala nu ne angajeaza, celalalt la fel.Cum sa capeti experienta? Simplu,cand vezi ca nu ai ce manca, ca iti plange copii de foame(vorbind la general)te mai uiti ce faci? furi o gaina ca parlitu, sa ai ce pune la copii pe masa, si intri in puscarie cativa ani, iar ala de la cronica carcatosilor sa numai dau nume, omoara 3 oameni si e liber.Cum e gogule?

| Liviu a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Eu zic mai bine schingiuiti, taiat frumos cu bisturiu (o precizie medicala)apoi dat pe mana la un brutar sa il umple frumos de sare, apoi sa fie agatat undeva si tinut acolo cateva ore bune. Apoi spalat frumos cu benzina, si dat foc de la tigare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un comunist sinistru xenofob cu mare placere sadica de a isca scandaluri in presa, mai ales televizate.

Singurul motiv pentru care mi-a placut vreodata de el e doar din pura simpatie pentru modul foarte impulsiv dar amuzant de a se manifesta public.

Destept, cult, dar pana la un anumit punct. Un omulet care mai destindea atmosfera politica, nimic mai mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De acord cu tine doar eu nu l-am înghițit pe ăsta și mă întreb cum poate cineva cu suficient creier să-l ridice atât in slăvi pe acest parazit fanatic. Mă simt dezgustat că tipul ăsta ajunge să fie numit sfânt si rușinat ca romanii accepta acest lucru