| Arthur a întrebat:

Este foarte interesant felul în care îşi schimbă părerile cei doi tovarăşi de ghiduşii : ceva timp în urmă Antonescu a spus că-şi dă demisia şi dispare din viaţa publică dacă Traian Băsescu câştigă la referendum, acum prin altă voce revine şi spune că dacă se schimbă legea de votare nu mai este valabilă promisiunea, de parcă legea şi nu electoratul votează. S-a schimbat structura etnică a României în ultimele două săptămâni?
A mai promis că în perioada cât va fi preşedinte interimar nu va face politică iar astăzi tocmai asta a făcut.
Ce credeţi că va mai promite şi la ce credeţi că "se va mai ţine de cuvânt "?

Răspuns Câştigător
| clauss a răspuns:

Antonescu e o marioneta si va duce tara la foamete, posibil si spre razboi, e ca si cum ai pune un orb sa conduca un avion, e zero si nu l sufar deloc, cat poate sa minta si se vede pe fata lui cat e de pervers

4 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Monseniore,luptele si promisiunile sint pentru noi, ei pot promite orice, se vor gasi intodeauna fraieri sa-i creada.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

M-am saturat de politica din tara asta pana peste cap! Mor cand vad poporul asta lenes, oameni rai si usor influentabili. Asteapta sa li se de-a din Cer...vor vota pe ala care promite mai multe si care minte mai frumos...Un popor orb!
Il vreau pe Cuza, sa puna cupe de aur la fantanihee hee
Sau... unde esti tu Tepes, doamne?

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

" Nu da vrabia din mana, pentru cioara de pe gard! "

| darrio2007 a răspuns:

Daca nu esti mincinos nu poti fi politician.Este regula. Oricum nu le sta gandul decat la ciolan.Pe noi, astia din popor, ne mai baga in seama doar atunci cand trebuie sa mai puna o taxa sau scumpire sa-si mai umfle ei buzunarele.