| BUBULINA a întrebat:

Il mai voteaza cineva pe Traian Basescu?

34 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu, deoarece nu mai poate candida.
Constitutia noastra permite doar doua mandate de presedinte si TB este la al doilea.

regis
| regis a răspuns:

Sunt convins ca daca peste doua luni ar fi alegeri prezidentiale, Basescu ar strange usor 25 de procente in primul tur.

regis
| regis a răspuns:

Atentie, Basescu nu mai poate candida IN FORMA ACTUALA a Constitutiei.
Basescu are o majoritate tot mai solida in Parlament, are guvernul la degetul mic, nu mai pomenesc de institutiile pe care si le-a subordonat rand pe rand, in curand va avea majoritate si la Curtea Constitutionala. Pretextul pentru demararea procedurilor de modificare a Constitutiei exista deja, iar pana la alegerile urmatoare mai sunt 4 ani si jumatate... Deci fiti mai precauti cand faceti astfel de afirmatii.
@Criticul - da, e adevarat, acum avem strategii economice, se intrevede curand o relansare puternica a economiei, criza este pe sfarsite, totul este in regula. Reducerea salariilor cu 25% si a pensiilor cu 15% este intr-adevar o idee extraordinar de sclipitoare, niciun guvern nu ar fi fost suficient de competent sa poata gandi o asemenea strategie.

| Bacemi a răspuns:

Eu nu l-am votat niciodata. Cu siguranta ar fi unii care l-ar vota din nou. El nu mai poate candida pentru un nou mandat.

| Hombre a răspuns:

Nu mai are dreptul la candidatura, constitutia prevede doua mandate. Cei care lau votat nu au fost suficient de atenti la ce a spus;"Eu nu mai am ce pierde" asa ca si unii si ceilalti chiar daca ne spalam cu el pe cap clabuc tot nu va face, am luat-o in g**z si rau de tot.

| gabriela a răspuns:

Nu mai are drepul la candidatura. Face al doilea mandat. Crezi ca urmatorul va fi mai bun? oh go on

| Marcian a răspuns:

Einstein a spus:
"Doar 2 lucruri sunt infinite pe lumea asta:universul si prostia omeneasca, iar de primul nu mai sunt asa de sigur."
Deci ca sa-ti raspund la intrebare DA.

| hominid dreak a răspuns:

L-au votat intelectualii dom'le.Sa-l pupe acum.

| cornel a răspuns:

Nimeni.

| darrio2007 a răspuns:

Da. Familia lui.Si cei la care nu le-a redus pensia si salariul.

| stefangeles a răspuns:

Pe basescu l-au votat toti tarani care au luat 1kg de zafar si o galeata portocalie de la el toate cu bani publici desigur, acum noi cei care nu am primit ligheane si galeti ne intrebam de unde Rapanosu ala are atatea voturi uite ca are de la nea Vasile tanti Paraschiva si restul, in romania vorbeste stomacu nu mintea si in curand va vedea Basescu ca oameni pentru stomac sunt in stare sa ajunga la canibalism [] ii transmit condoleante din partea mea eu sunt in situatia de a abandona scoala din cauza lui.

| loredana2012 a răspuns:

El nu mai poate candida. Dar daca ar mai fi candidat, tot s-ar mai fi trezit cate unu sa-l voteze pe acest bou, care a fost sub influenta alcoolui cand a vorbit de pensii. Un betivan.

| cytrix a răspuns:

Basescu nu mai poate fi votat pentru un nou mandat prezidential. Deci la viitoarele alegeri el nu mai poate candida ca presedinte (desigur o sa puna o marioneta sa faca asta si el o va controla din spate) cum face Putin in Rusia

Răspuns utilizator avertizat
| muresanul a răspuns:

Da sigur, clientela lui politica ca altcineva nu mai cred, dupa ce a facut poporului astuia, S-ai fie rusine!

| Sofffie a răspuns:

Cine a zis ca l-am votatlaughinglaughing

| vincze_2660 a răspuns:

El nu mai poate fi votat dar nu aici este greseala.Greseala este in Parlament.Pe viitor sa fim mai atenti cand votam parlamentarii.De ce zic asta pentru ca atunci cand ceva se propune ceva trebuie sa treaca de parlament.Presedintii tarii oricare ar fi el sunt doar niste pioni...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Romania aceeasi persoana nu poate candida la presedintie decat pentru un numar maxim de 2 mandate.
Basescu este la al 2-lea mandat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nimeni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate va amintiti ce spuneam in timpul campaniei electorale, toti sint la fel. In plus, situatia de acum se datoreaza politicii distructive duse de douazeci de ani. Deci chiar daca era Geoana presedinte, nu am fi fost altfel, ar fi fost chiar mai cinic decit Base. Poate va amintiti ce fata nepasatoare si cum ii privea pe toti de sus cind facea si el "bai de multime".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa il votez ca sa ajungem la 100% cei care vor sa dispara basescu? eu votezbig grin nu p el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. si nu numai pe el.ci si pe boc, elena udrea, si inca vreo doi trei din partidul lui de acolo de la varf.care s-au trezit la timp si au avut curajul sa bata obrazul jigodiilor ce vor sa distruga tara asta, chiar si dintre cei din partidul lor. ce ma mir este ca, toti sunt buni cand maresc salarii, pensii, dau sporuri si altele. dar cand e rau ...jos cu ei.deci la placinte, inainte. la razboi, inapoi ca nu e de noi.la razboi, altii. bubulino, ce produci? unde muncesti? si ce faci? produci sau consumi? ca eu muncesc de cand ma stiu ca sa am ceva in camara. iar salariul se duce doar pe datorii, educatie, scoala, sanatate.atata cat e. dar m-am saturat sa bag mana in portofel si sa bag in buzunarul altora pentru treburi deja platite prin impozite si taxe.si ce de bani bubulino.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca l-a votat nimeni si nici ca o sa-l voteze cineva. Dupa fraudele pe care le-a facut se poate spune ca s-a votat singurlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu il voi vota.
Daca era psd-ul la putere cu bunicuta in frunte, salarii, pensii, alocatii sau somaj, nu mai existau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După ce am mai auzit aseară, slabe şanse. A recunoscut că era sub influenţa băuturilor alcoolice când a fost în mandatul din 2008, în care spunea că vrea ca pensia minimă să fie de 500 ron. Şi acum, uitaţi ce face. Taie salariile, pensiile ca nesătulul dar de la bogaţi nu ştie să fure. Îi e frică că o să rămână fără încă o limuzină? Ruşine! Oricum nu o să mai poata candida pentru că s-au dus anii lui. Sper sa vină altul mai bun... dar nu cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A propos de vot, stie cineva: cati cetateni au azi drept de vot in Romania? multumesc - e urgent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Iti pot face o lista cu o gramada de " colegi " de pe aici...
Din pacate se gasesc destui care au capul in dunga!

| stfnn a răspuns:

Sigur o sa se mai gaseasca cineva sa il voteze...

| BeYoU a răspuns:

Da! moartealaughing

| bubblesx a răspuns:

Dupa ce a facut din tara asta si cum a ajuns fi sigura ca nuhappy:*!