| CristianSorin78 a întrebat:

Este legal programul de munca de 14 sau 15 ore de munca pe zi urmat de 24 ore libere? Ce liber legal ar fi pentru orele respective de munca? Multumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti foarte clar, banuiesc ca este vorba de faptul ca o zi lucrezi 14-15 ore si a doua zi esti liber.
Daca este asa atunci este legal, daca acest program este prevazut in contractul individual de munca sau in contractul colectiv de munca aplicabil.