| gabrielcapita a întrebat:

Este legal sa fii invitat la politie prin telefon mobil, si sa nu primesti o citatie scrisa

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

@grabrielcapita - trebuia sa-i spui la telefon asa: Daca nu se duce Mohamed la munte, vine muntele la Mahomed. laughing

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Legea nu interzice invitatia telefonica, dar din moment ce doar te-a invitat, nu ai nici obligatia sa te prezinti.

| Birjaru a răspuns:

Exista o procedura care le da voie sa te anunte prin telefon, nu stiu daca e vorba despre fix sau mobil.

| Florin6326 a răspuns:

Da,este legal pentru ca exista posibilitatea de a inregistra convorbirea si implicit acceptul sau refuzul tau.

| gabrielcapita explică:

Am avut o discutie cu un vecin fara jigniri,ma reclamat la politia proximitate ca l-am strins de git ce nu este adevarat, si am fost invitat de politist sa ma prezint la sectie prin telefon mobil, l-am rugat pe politist sa vina la fata locului sa se convinga de realitatea faptului si am fost refuzat ca mahomed se duce la munte si nu invers.

| d1onn5o a răspuns (pentru gabrielcapita):

Peste ce politist filosof ai dat...

| Flav a răspuns (pentru gabrielcapita):

@grabrielcapita - trebuia sa-i spui la telefon asa: Daca nu se duce Mohamed la munte, vine muntele la Mahomed. laughing